Artykuł sponsorowany Dlaczego montaż okien lepiej zostawić specjalistom?

Dlaczego montaż okien lepiej zostawić specjalistom?

Nie ulega wątpliwości, że zakup okien to inwestycja na całe lata. Dzięki bogactwu wyboru bez trudu znajdziemy model spełniający nasze oczekiwania jakościowe oraz wizualne. Aby jednak stolarka okienna nie była w przyszłości powodem do frustracji, trzeba zadbać o jej poprawny montaż. Jako że jest to dosyć skomplikowane zadanie, chcąc uniknąć problemów z funkcjonowaniem oraz szczelnością konstrukcji, prace instalacyjne warto powierzyć profesjonalistom.

Montaż okien pod okiem ekspertów

Montaż okien to znacznie bardziej skomplikowane zadanie niż można przypuszczać. Samodzielne działania w tym zakresie bez wiedzy i doświadczenia, mogą ograniczyć funkcjonalność konstrukcji, a także generować straty cieplne. Warto też nadmienić, że takie postępowanie niesie za sobą duże ryzyko utraty gwarancji producenta. Poza tym pozbawia inwestorów wielu korzyści, jakie niosą za sobą wysokie parametry nabytych produktów. Bez względu na to, czy zdecydowaliśmy się na stolarkę drewnianą,czy PCV, wszelkie sprawy związane z jej montażem lepiej powierzyć fachowcom. Usługi instalacyjne często są proponowane przez firmy zajmujące się sprzedażą okien, dzięki czemu ich oferta staje się kompleksowa.  Nie inaczej jest w przypadku przedsiębiorstwa Bwj z siedzibą w Wadowicach, która stawia za priorytet satysfakcję klientów. Powyższy podmiot dysponuje wykwalifikowaną kadrą, która stanowi gwarancję sprawnej realizacji zadania z dbałością o każdy szczegół. Specjaliści zawsze dobierają właściwe dla danego budynku techniki montażu, przez co stolarka zachowa swe właściwości na długie lata.

Najczęstsze pomyłki przy montażu okien

Lista błędów, jakie można popełnić przy samodzielnych próbach osadzenia okien, jest naprawdę imponująca. Jak podkreśla przedstawiciel firmy Bwj:

Pomyłki montażowe pojawiają się nieraz już na samym etapie przygotowawczym, kiedy to należy pozbawić mur wszelkich zanieczyszczeń oraz luźnych kawałków. Jeśli zachodzi taka potrzeba, koniecznością jest też wyrównanie i gruntowanie powierzchni ościeża. Do listy błędów samozwańczych „złotych rączek” należy dopisać nieprecyzyjne pomiary, niezachowanie wymaganych szczelin dylatacyjnych oraz niezwracanie uwagi konstrukcję muru.  Wiele osób zapomina ponadto o tym, że grubość ścian determinuje sposób wstawienia okien. Przy konstrukcjach jednowarstwowych powinno się je montować w połowie grubości muru. Dwuwarstwowe ściany z kolei wymuszają ustawienie okien przy jego zewnętrznej krawędzi.

Jedną z bardziej istotnych kwestii montażowych jest bez dwóch zdań dobór środków mocujących, których wybór zależy między innymi od samego ciężaru okien. Używając kotew zamiast dybli do masywnej stolarki okiennej, nie ma nawet co myśleć o stabilnym osadzeniu konstrukcji. Komponenty mocujące wymagają poza tym odpowiedniego rozstawienia z zachowaniem  odstępu od naroży, słupków, a także zawiasów. Samodzielne prace instalacyjne często wiążą się również z niepoprawnym uszczelnieniem okien, a to skutkuje redukcją nie tylko komfortu termicznego, ale i akustycznego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas