Artykuł sponsorowany Okna drewniane i PCV – na które rozwiązanie się zdecydować?

Okna drewniane i PCV – na które rozwiązanie się zdecydować?

Nie ma wątpliwości co do tego, iż okna są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego domu i mieszkania. To właśnie dzięki nim możemy cieszyć się odpowiednią ilością naturalnego światła słonecznego oraz stałym dostępem do świeżego powietrza. Zdecydowaną większość wytwarzanych współcześnie okien stanowią te, do których produkcji używa się drewna oraz materiałów syntetycznych. Co warto wiedzieć o obu rozwiązaniach?

Okna drewniane – cechy charakterystyczne

Okna drewniane zarówno przez specjalistów, jak i inwestorów, uważane są za jedno z najszlachetniejszych rozwiązań. Taki stan rzeczy zawdzięczamy przede wszystkim ponadczasowym walorom estetycznym tego typu stolarki. Choć wygląd rzeczywiście jest niezwykle istotny, nie można zapominać o funkcjach użytkowych. Przed zakupem okna drewnianego wiele uwagi poświęcić trzeba głównie konstrukcji pakietu szybowego, od którego zależą kwestie związane z termiką całego budynku oraz na sposób zabezpieczenia drewna, który bezpośrednio decyduje o jego długowieczności. Okna drewniane doskonale sprawdzą się przede wszystkim w pomieszczeniach klasycznych, do których zaliczają się salony, sypialnie, garderoby i gabinety.

Okna drewniane to zatem doskonały sposób na to, aby jednocześnie zadbać o oryginalny wystrój, jak i ekonomiczny wydźwięk całej inwestycji. Jak to możliwe? Warto w tym przypadku wspomnieć, iż okno drewniane wyposażone w energooszczędny pakiet złożony z 4 szyb, pomiędzy którymi przestrzeń wypełniona jest kryptonem, cechuje się współczynnikiem przenikalności cieplnej, oscylującej w granicach 0,6 W/m2K, co stanowi wynik ze wszech miar rewelacyjny. A jak sprawa wygląda w przypadku okien PCV?

Okna PCV – co warto o nich wiedzieć?

Okna PCV, nazywane również w branży oknami aluminiowo-tworzywowymi, zaprojektowane i wykonane są z myślą przede wszystkim o ponadprzeciętnej wytrzymałości oraz o komforcie użytkowania. Są to okna, które zdecydowanie najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach o okresowo lub stale podniesionej wilgotności takich jak kuchnie, łazienki i pralnie. Hydrofobowa struktura materiału bazowego sprawia, iż kompletnie nie trzeba przejmować się zagrożeniami, wynikającymi z obecności wody w stanie ciekłym lub gazowym. Na specjalną uwagę zasługuje również fakt, iż okna PCV nie wymagają specjalistycznej konserwacji, a ich czyszczenie zazwyczaj ogranicza się do przetarcia wilgotnym czyściwem. Wszyscy ci, którzy chcieliby połączyć piękno okien drewnianych z trwałością okien PCV, mogą skorzystać z oferty oklejenia ościeżnicy i skrzydła specjalnie zaprojektowanymi foliami, imitującymi drewno naturalne.

W przypadku okien PCV również warto zwrócić uwagę na pakiet szybowy, ponieważ ze względu na to, iż profile konstrukcyjne tego typu okien są puste w środku, rozwiązanie uznawane jest za nieco gorsze pod względem energooszczędności. W razie wątpliwości co do tego, jakie okno sprawdzi się w konkretnych warunkach najlepiej, zdecydowanie warto zasięgnąć porady specjalistów, do których zdecydowanie zalicza się firma M & S Bomir. Bez względu na rodzaj, w przypadku okien żaden inwestor nie powinien kierować się jedynie kryterium najniższej ceny. Znaczenie lepiej potraktować zakup okien jako pewną inwestycję, która zwróci się relatywnie szybko w znacznie mniejszych rachunkach za ogrzewanie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas