Materiał Partnera Dlaczego budowę dróg warto powierzyć firmie Bet Pol?

Dlaczego budowę dróg warto powierzyć firmie Bet Pol?

Budownictwo drogowe jest jednym z największych obszarów tej branży. Prace związane z tworzeniem nowych nawierzchni asfaltowych, a także z remontowaniem już istniejących są skomplikowane i wymagają odpowiedniej wiedzy i zastosowania specjalistycznych sprzętów budowlanych. Specjalistów od realizacji takich prac znajdziesz w firmie Bet Pol. W jaki sposób wykonuje ona nowe drogi?

Budowa nawierzchni asfaltowej – co jest ważne?

Budowa nawierzchni asfaltowej to trudne zadanie, dlatego realizacją takich zadań zajmują się firmy budowlane, które mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Ponadto niezbędne jest zastosowanie odpowiednich maszyn budowlanych. Tym wszystkim dysponują pracownicy firmy Bet Pol. Budowę dróg zawsze rozpoczyna się od przygotowania właściwej mieszanki mineralno-asfaltowej. Następnie należy ją przetransportować na miejsce budowy i tam wylać, a potem równomiernie rozłożyć, zagęścić i obrobić. Wszystkie te czynności wykonują fachowcy z firmy budowlanej Bet Pol.

Jednym z najistotniejszych zadań wykonywanych przez pracowników wspomnianej wcześniej firmy jest wybór odpowiedniej mieszanki mineralno-asfaltowej. Wpływ na to, jaka mieszanka zostanie wybrana, ma między innymi klasa tworzonej nawierzchni. Klasy dróg określa się symbolami A, D, G, GP, L oraz Z i są to odpowiednio autostrady, drogi dojazdowe, główne, ruchu przyspieszonego, lokalne i zbiorcze. Odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie budowlańców z firmy Bet Pol pozwalają na dobór właściwej mieszanki. Warto jednak zaznaczyć, że ważna jest też ocena wizualna. Umożliwia ona przewidzieć kolejne efekty budowy nawierzchni asfaltowej.

Dlaczego wybór odpowiedniej mieszanki asfaltowej jest taki ważny?

Jak zostało wspomniane wcześniej, mieszanka mineralno-asfaltowa powinna być odpowiednio dobrana do rodzaju tworzonej drogi. Trzeb jednak zaznaczyć, że musi ona charakteryzować się konkretnymi parametrami. Ogromne znaczenie ma temperatura. Pracownik firmy budowlanej Bet Pol z Rybnika podkreśla, że:

Mieszanka mineralno-asfaltowa powinna mieć od 140 do 190 stopni Celsjusza. Jeżeli będzie ona mniejsza, wówczas mieszanka będzie zastygać i trudno będzie ją płynnie i równomiernie rozłożyć. Z kolei, gdy temperatura będzie zbyt wysoka, dojdzie do powstania oparów.

Fachowcy z firmy Bet Pol doskonale wiedzą, jak poradzić sobie też z pozostałymi kwestiami związanymi z budową dróg. Mają odpowiednią wiedzę na temat tego, w jaki sposób położyć asfalt i go wykończyć. Co więcej, prace budowlane w tym obszarze ułatwiają im nowoczesne sprzęty, z jakich mogą korzystać w pracy. Wybierając firmę Bet Pol, możesz być pewien, że droga asfaltowa będzie wykonana prawidłowo i możliwe będzie korzystanie z niej przez wiele lat.

Opracowanie:

Bet Pol PPUH Rafał Furmanek

Rybnik , Raciborska 251a

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas