Artykuł sponsorowany Dach z blachodachówki

Dach z blachodachówki

Kiedy budujesz dom lub remontujesz dach, musisz zdecydować, jaki rodzaj pokrycia dachowego chcesz na nim umieścić. Do wyboru jest wiele różnorodnych opcji, jednak dachy z blachodachówki są z pewnością rozwiązaniem, na które decyduje się najwięcej osób. Wykonanie pokrycia z tego materiału ma wiele zalet, chcesz poznać je wszystkie?

Blachodachówka - czym jest?

Na początek warto zacząć od tego, czym dokładnie jest blachodachówka. Jak mówi nam ekspert firmy Dach Centrum, blachodachówka jest rodzaje stalowego pokrycia dachów. Ma ona tłoczony wzór, który imituje kształt dachówek, sprzedawana jest w arkuszach, które ułatwiają  montaż - nie trzeba ich mocować pojedynczo, jak się robi w przypadku zwykłych dachówek ceramicznych.

Blachodachówka ma zazwyczaj grubość od 0,4 do 1,25 mm i jest powlekana róznymi powłokami, takimi jak poliester, TC 50, PRELAQ 50, pural, PVDF czy plastizol. Cechą charakterystyczną jest niewielka waga, jeden metr kwadratowy waży zazwyczaj od 4,2 do 6,5 kg.

Wyróżnia się:

  • blachodachówki modułowe - najczęściej mają wymiary około 0,70 na 1,20 m, niewielkie arkusze są lekkie i proste w montażu, to najpopularniejszy rodzaj blachodachówek;
  • blachodachówki w arkuszach - zazwyczaj są robione pod konkretny wymiar, a arkusze mogę mieć nawet kilka metrów długości;
  • blachodachówka samonośna - do ich montażu nie stosuje się łat, ponieważ mają wyprofilowaną łatę zamontowaną w górnej części.

Dach z blachodachówki - dlaczego warto?

Dach z blachodachówki to rozwiązanie, na które warto się zdecydować. Jest szereg powodów, dla których ich stosowanie jest dobrym pomysłem.

Zalety pokrycia dachu tym rodzajem pokrycia to przede wszystkim:

  1. Nieduża waga - mała waga na metr kwadratowy sprawia, że więźba dachowa może być mniej masywna, co przekłada się na oszczędności na etapie budowy domu. Blachodachówki dzięki temu łatwo się też montuje - dekarz nie będzie potrzebował asysty ani specjalnych wysięgników, jakie stosuje się przy bardzo ciężkich dachówkach ceramicznych.
  2. Prosty montaż - chociaż warto montaż dachu z blachodachówki zlecić profesjonaliście, to z tym materiałem poradzi sobie nawet osoba, która nie ma dużego doświadczenia dekarskiego. Modułowe panele ułatwiają montaż, a blachodachówki przykręca się do więźby dachowej przy pomocy wkrętów.
  3. Różnorodne wzory i kolory - producenci blachodachówek oferują swoje produkty w wielu kolorach i wzorach. Dzięki temu bez problemów można dopasować rozwiązanie do koloru elewacji czy istniejących poszyć dachowych.
  4. Bezproblemowa konserwacja - blachodachówka nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, nie osadzają się na niej mchy, nie namaka też pod wpływem wilgoci.

Jak widać, blachodachówki to rozwiązanie, na które warto się zdecydować! Dzięki swoim właściwościom zabezpieczają dach i nie są problematyczne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas