Artykuł sponsorowany Czym są drzwi techniczne?

Czym są drzwi techniczne?

Drzwi techniczne stanowią specyficzną grupę produktów o specjalistycznych zastosowaniach. Do ich produkcji wymagane jest użycie najnowocześniejszych technologii oraz najlepszych materiałów. Wiele ze stosowanych współcześnie drzwi technicznych stanowi bowiem jedną z barier, którą możemy odgrodzić się od czynnika niebezpiecznego – hałasu, wilgoci, ognia czy promieniowania rentgenowskiego. Gdy w grę wchodzą tak istotne kwestie, jak bezpieczeństwo, nie ma zgody na kompromisy.

Wymagania związane z drzwiami technicznymi

Drzwi techniczne produkowane są według ścisłych norm prawnych, z których większość obowiązuje w całej Unii Europejskiej. Ich produkcja wymaga spełnienia wielu wymogów formalnych oraz posiadania rozbudowanego parku technologicznego pozwalającego na wdrażanie najnowocześniejszych rozwiązań. Produkty należące do tej grupy muszą mieć skuteczność potwierdzoną certyfikatami oraz badaniami – tylko w ten sposób uzyskujemy całkowitą pewność, że spełnią pokładane w nich nadzieje. Badania tego rodzaju przeprowadza się najczęściej w laboratoriach, co pozwala na uzyskanie wymaganych prawnie atestów. Jednym z producentów wszelkiego rodzaju drzwi – także drzwi technicznych – jest firma BKT System Sp. z o.o. Produkty oferowane przez zatrudnionych w niej specjalistów odpowiadają nawet najbardziej rygorystycznym wymaganiom, skutecznie spełniając swoją rolę ochronną. Mogą występować w postaci tak zwanych drzwi RTG używanych w gabinetach medycznych tworzących zdjęcia rentgenowskie, a także w formie drzwi wodoodpornych, ognioodpornych, antywłamaniowych, dymoszczelnych czy nawet akustycznych. Każde drzwi oznakowane są tabliczką znamionową, która pozwala na ich pełną identyfikację – łącznie z certyfikacją oraz najważniejszymi parametrami.

Budowa drzwi technicznych

Drzwi techniczne budowane są w zależności od tego, jakie mają spełniać role. Dla przykładu, drzwi RTG pokrywane są kompozytem HDF oraz ołowiu, a drzwi dźwiękoszczelne kompozytem HDF i aluminium. Wszystko zależy od tego, w jakim pomieszczeniu oraz w jakich warunkach zastosowane zostaną drzwi techniczne. Istotną kwestią jest także poziom natężenia ruchu, od którego uzależniane są pewne względy konstrukcyjne. Oczywiście nie zawsze będziemy potrzebowali maksymalnej ochrony – najlepiej jest przed rozmową z przedstawicielem firmy konstruującej drzwi techniczne zbadać dokładnie warunki, w których będą one funkcjonowały. Istotne są czynniki ryzyka, takie jak szansa na wystąpienie pożaru czy zalania, ale także poziom hałasu czy szkodliwego promieniowania, jakie drzwi mają pochłaniać.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas