Materiał Partnera Drzwi wewnętrzne - najczęściej popełniane błędy

Drzwi wewnętrzne - najczęściej popełniane błędy

Drzwi wewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów wykończenia naszego domu. Ich wygląd ma duże znaczenie, ponieważ wpływa na charakter całego domu, jest również wizytówka naszego domu. Decyzja o zakupie drzwi wewnętrznych powinna być dobrze przemyślana. Przedstawiamy najczęstsze błędy popełniane przy wyborze drzwi wewnętrznych, których należy unikać, aby cieszyć się solidnymi i równocześnie trwałymi drzwiami wewnętrznymi.

Parametry - Izolacyjność, wilgoć

Decydując się na drzwi wewnętrzne wykonane z drewna, należy sprawdzić wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Tego typu modele powinniśmy mocować przy maksymalnych wartościach rzędu 70%, jeśli nie chcemy zniszczyć dopiero kupionych drzwi. Izolacyjność akustyczna drzwi jest szczególnie ważna wtedy, jeśli mieszkamy w domu z wieloma osobami oraz chcemy zapewnić sobie ciszę i spokój. Zwykły uliczny hałas osiąga poziom 70-80 dB, za to przeciętne drzwi gwarantują izolacyjność na poziomie 30 dB, a to zdecydowanie za mało. Im wyższy wskaźnik, tym lepiej. W przypadku drzwi wewnętrznych producenci rzadko informują o tym parametrze, tymczasem jest on najważniejszy. Wysoką izolacyjność akustyczną posiadają drzwi bezprzylgowe, zatem jeśli zależy nam na tej cesze, warto się na nie zdecydować.


Estetyka

Odpowiednie drzwi powinny być nie tylko atrakcyjne, ale także porządne. Powinniśmy zwracać uwagę na jakość. Nie ma sensu oszczędzać na drzwiach, ponieważ jest to inwestycja na długie lata. Powinniśmy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takiej jak np. Bogdał Tomasz PHU Bato, która w swojej ofercie posiada m.in. drzwi wewnętrzne. Wówczas będziemy mieć pewność, że drzwi te będą wysokiej jakości.

Montaż oraz wymiary

Drzwi wewnętrzne powinniśmy montować dopiero po ukończeniu wszystkich prac wewnętrznych. Mowa tu o gipsowaniu, malowaniu czy też kładzeniu płytek. Jeśli drzwi zostaną zamówione wcześniej, możemy spodziewać się zabrudzeń, a nawet nieodwracalnych uszkodzeń. Niewłaściwe wymiary są bardzo częstym problemem, którego właściwie możemy się spodziewać. Gdy mierzymy wnękę drzwiową, musimy pamiętać o uwzględnieniu rozmiarów ościeżnicy. Jeżeli o tym zapomnimy, może się okazać, iż nie mamy wystarczającej ilości miejsca na zamontowanie zamówionych drzwi oraz jedyną metodą ratunku może być jedynie powiększenie otworu drzwiowego, ewentualnie wymiana drzwi które zostały zamówione. Czasem się zdarza także zamówienie zbyt małych drzwi. Tu pozostaje jedynie zmniejszenie otworu drzwiowego. Zanim jednak tego dokonamy, powinniśmy się upewnić, że nie zmniejszy to nadmiernie funkcjonalności, jak i wygody. Również niewłaściwe wymiary są bardzo częstym problemem, którego właściwie możemy się spodziewać. Gdy mierzymy wnękę drzwiową, musimy pamiętać o uwzględnieniu rozmiarów ościeżnicy. Jeżeli o tym zapomnimy, może się okazać, iż nie mamy wystarczającej ilości miejsca na zamontowanie zamówionych drzwi oraz jedyną metodą ratunku może być jedynie powiększenie otworu drzwiowego, ewentualnie wymiana drzwi które zostały zamówione. Czasem się zdarza także zamówienie zbyt małych drzwi. Tu pozostaje jedynie zmniejszenie otworu drzwiowego. Zanim jednak tego dokonamy, powinniśmy się upewnić, że nie zmniejszy to nadmiernie funkcjonalności, jak i wygody. Jest to niezwykle ważne.

Opracowanie:

Bogdał Tomasz PHU Bato

Jędrzejów , Konarskiego 3

Podziel się