Artykuł sponsorowany Czym powinien wyróżniać się dobry projekt hali produkcyjnej?

Czym powinien wyróżniać się dobry projekt hali produkcyjnej?

Projektowanie hali produkcyjnej to złożony proces, który wymaga rozległej wiedzy i doświadczenia w branży. W końcu, od tego dokumentu w dużej mierze zależy czy w przyszłości przedsiębiorstwo będzie mogło sprawnie funkcjonować i poszerzać swoją działalność. Jeśli więc planujesz tego typu inwestycję, przeczytaj artykuł. Wyjaśniamy w nim co powinien zawierać profesjonalny projekt hali produkcyjnej.

Zanim powstanie projekt…

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że projekt obiektu przemysłowego nie może powstać bez wcześniejszego spotkania się inwestora z pracownikiem biura projektowego. Specjalista musi najpierw poznać założenia swojego Klienta i dowiedzieć się jaki będzie główny cel jego działalności. Poznanie oczekiwań wobec hali produkcyjnej i zrozumienie specyfiki danej branży to pierwszy i najważniejszy krok do stworzenia projektu. W końcu, zupełnie inaczej będzie wyglądał koncept zautomatyzowanej hali, a odmiennie projekt hali gdzie przy taśmie będą pracować ludzie. Warto więc pamiętać, że dobry projekt powinien być przemyślany i zindywidualizowany.

Cechy profesjonalnego projektu hali produkcyjnej

Jak już wspominaliśmy, przygotowanie projektu hali produkcyjnej nie jest łatwym zadaniem. Właśnie dlatego warto powierzyć go profesjonalistom np. z Pracowni Projektowej Handbud, którzy zadbają o najważniejsze aspekty. Dobry projekt powinien:

  • być elastyczny – czyli skonstruowany w taki sposób, by za kilka lat przedsiębiorca mógł wprowadzić pewne modyfikacje, wynikające z planów rozwojowych firmy,
  • wpisywać się we współczesne trendy  – hala produkcyjna powinna być zarówno przestrzenna jak i nowoczesna i estetyczna,
  • uwzględniać zasady ergonomii – w praktyce oznacza to, że przestrzeń powinna być optymalnie wykorzystana,
  • być dopasowany do możliwości finansowych inwestora i zrealizowany z myślą o maksymalnym obniżeniu kosztów eksploatacji.

Oczywiście nie można także pominąć kwestii bezpieczeństwa – konstrukcja powinna być wytrzymała i zgodna z wszelkimi zasadami BHP oraz z przepisami prawa budowlanego.

Dobry projekt – klucz do sukcesu

Projekt hali produkcyjnej musi też spotkać się z akceptacją ze strony urzędowej. Prac budowlanych nie można bowiem rozpocząć bez pozwolenia na budowę. Zatem w odpowiednim urzędzie trzeba najpierw przedstawić pełną dokumentację (w tym projekt budowy), niezbędną do uzyskania zgody. Jeśli wszystko zostanie zaakceptowane – można rozpocząć kolejny etap prac. Na szczęście, w nich również może wesprzeć firma Handbud. Zajmuje się ona również nadzorem inwestorskim, inwentaryzacjami powykonawczymi i szeregiem innych czynności, związanych z budową obiektu przemysłowego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas