Materiał Partnera Czym kierować się przy wyborze klimatyzatora do mieszkania?

Czym kierować się przy wyborze klimatyzatora do mieszkania?

Gorące lata sprawiają, że życie w mieście jest bardzo uciążliwe, a wówczas przebywanie nie tylko na zewnątrz, ale także w naszych mieszkaniach, staje się niezwykle męczące. Remedium na taki stan rzeczy są klimatyzatory, które ze względu na ich upowszechnianie się, z sezonu na sezon stają się coraz tańsze, a tym samym bardziej przystępne. Czym kierować się przy wyborze urządzenia, które dodatkowo nie nadwyręży naszego budżetu?

Postaw na praktykę

W sytuacji mieszkania w bloku często zależy nam na prostocie użytkowania i praktyczności instalacji – właśnie w tym przypadku znakomicie sprawdzają się mobilne klimatyzatory. Mogą być one przenoszone z pomieszczenia do pomieszczenia, przez co możemy korzystać z nich właśnie tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Moc tego typu urządzeń mieści się w granicach od 2 do 4 kW, co jest w pełni wystarczające dla niewielkich mieszkań. Dodatkowo takie klimatyzatory nie wymagają montażu ani większych ingerencji wewnątrz, przez co właściwie od razu są gotowe do użytku. Do głównych wad należy wysoki poziom generowanego przez nie hałasu, stąd też zanim zakupimy mobilny klimatyzator, warto zastanowić się, czy nie będzie on uciążliwy nie tylko dla nas, np. jeśli pracujemy w domu, ale także dla sąsiadów.

Postaw na wydajność

Jeśli klimatyzator będzie używany przez nas często i intensywnie, możemy zdecydować się na zastosowanie rozwiązania typu split, którego zasada działania opiera się na połączeniu jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej. Pierwsza z nich jest w sposób trwały zamontowana w danym pomieszczeniu, natomiast zewnętrzna jest ulokowana poza mieszkaniem, np. na dachu bądź na elewacji. Rozwiązanie to niesie za sobą nie tylko wyższe koszty zakupu urządzenia, ale także samego montażu, choć jeśli zależy nam na maksymalnym komforcie podczas upalnych dni, zdecydowanie będzie to opcja godna rozważenia.   

Ceny klimatyzatorów do mieszkań

Jak przyznają eksperci z przedsiębiorstwa Wodgaz z Wadowic, gdzie możemy znaleźć różnego rodzaju klimatyzatory, a także elementy do instalacji budowlanych oraz sanitarnych, trudno wskazać średnią cenę dla tego typu urządzeń. Oferta rynkowa jest bowiem niezwykle szeroka, przez co w obydwu wspomnianych kategoriach znajdziemy zarówno urządzenia stosunkowo tanie, jak i bardzo drogie, a przez to bardziej wydajne, ciche oraz estetyczne pod względem wizualnym. Jeśli jednak decydujemy się na klimatyzator, który ma przetrwać nie tylko jeden sezon, warto rozglądnąć się za rozwiązaniami ze średniej półki cenowej, gwarantujące nam prawidłowe i bezawaryjne działanie przez dłuższy czas.

Opracowanie:

Wodgaz Materiały instalacyjno-sanitarne

Wadowice , Łazówka 65

Podziel się