Materiał Partnera Instalacje wodno-kanalizacyjne - co warto o nich wiedzieć?

Instalacje wodno-kanalizacyjne - co warto o nich wiedzieć?

Zakładanie instalacji wodno-kanalizacyjnej to jeden z ważniejszych elementów budowy każdego domu. Jego projekt, a przede wszystkim wykonanie muszą zostać zrobione przez specjalistów - tylko wówczas można mieć gwarancję jakości wykonania instalacji. Zanim jednak przystąpimy do prac związanych z instalacją hydrauliczną, warto dowiedzieć się kilku rzeczy na jej temat.

Najważniejsze informacje na temat instalacji wodno-kanalizacyjnych

Zanim odbędziemy pierwszą rozmowę ze specjalistą, który będzie odpowiedzialny za założenie w naszym domu instalacji wodno-kanalizacyjnej, warto dowiedzieć się kilku rzeczy, dzięki którym nie wypadniemy na kompletnych laików. 

Podstawową informacją jest fakt, że ścieki poruszają się w systemie w sposób grawitacyjny. Między innymi dlatego, konieczne jest zastosowanie spadów w kierunku odpływu. Błędne wykonanie spadów może powodować, że ścieki nie będą płynnie transportowane do odpływu, co może skutkować zapychaniem się rur. 

Rura ściekowa jest wyjątkowa gruba, dlatego nie ma możliwość poprowadzenia jej w ścianie. Rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnych ekranów maskujących, za którymi możemy schować rury systemu wodno-kanalizacyjnego - tłumaczy nam hydraulik z firmy Instalteam Przemysław Gaździcki. Instalacje dla nowoczesnego domu i obiektu. To rozwiązanie jest chętnie wykorzystywane przez osoby zakładające instalacje hydrauliczne.

Co jeszcze warto wiedzieć o instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Zanim zdecydujemy się usługi hydrauliczne i instalację wodną warto dowiedzieć się, czym jest zasyfonowanie. Jest to zabieg, który jest niezbędny podczas wykonywania instalacji kanalizy. Polega to na tym, że wszystkie urządzenia podłączone do systemu muszą być połączone za pośrednictwem wypełnionego wodą przewodu. Zapobiega on cofaniu się nieprzyjemnego zapachu z powrotem do pomieszczenia. 

Posiadając taką podstawową wiedzę możemy rozpoczynać rozmowy z instalatorem - pozwoli to wspólnie lepiej określić, jak prawidłowo wykonać instalację hydrauliczną.

Opracowanie:

Podziel się