Materiał Partnera Czym charakteryzują się ogrodzenia i bramy ze stali?

Czym charakteryzują się ogrodzenia i bramy ze stali?

Sposobem na rozgraniczenie działek w sposób skuteczny i jednocześnie o wysokich walorach estetycznych jest wykonanie ogrodzenia i bram ze stali. Jest to niezwykle efektywne wykończenie działki, które jednak wymaga sporego doświadczenia podczas wykonywania i montażu, aby cieszyło oko latami. Zobaczmy, o czym trzeba pamiętać, wykonując stalowe ogrodzenia, by uniknąć problemów z korozją konstrukcji?

Stal jest niezwykle trwałym materiałem konstrukcyjnym i przy tym niezwykle plastycznym. Pozwala na budowanie nowatorskich form architektonicznych oraz ogrodzeń o niesamowitych walorach estetycznych, skomplikowanych wzorach przyciągających uwagę i budzących zachwyt, wśród odbiorców.

Wadą tego niesamowitego materiału budowlanego jest jednak podatność na korozję w przypadku złego przygotowania jej, niewłaściwego połączenia elementów i zabezpieczenia całej konstrukcji stalowej. Przy produkcji ogrodzeń i bram ze stali konieczne jest poddawanie stali obróbce termicznej (gięcia, kucia, spawania). Z tego względu stal używana do produkcji ogrodzeń, jest poddawana zabezpieczeniom antykorozyjnym dopiero po wykonaniu elementów ogrodzenia, nadania ostatecznego kształtu.

Do ogrodzeń stalowych używa się stali czarnej lub stali nierdzewnej

Spośród wielu gatunków stali do ogrodzeń i bram kutych używa się stali czarnej, która, mimo że jest podatna na rdzę, odpowiednio spreparowana zmienia się w niezwykle trwałą konstrukcję wysoce odpornej na korozję. Można oczywiście użyć w tym celu stali nierdzewnej, ale stal węglowa jest o wile przystępniejsza cenowo i daje szersze możliwości obróbki.

Zabezpieczenie antykorozyjne ogrodzeń ze stali polega na poddaniu przęseł i elementów łączeniowych zabiegom:

  • Czyszczenia,
  • Galwanizacji,
  • Lakierowaniu,
  • Konserwacji.

O żadnym z powyższych zabiegów nie można zapomnieć, pominąć czy też wykonać go pobieżnie. Pewność co do odpowiedniego zabezpieczenia stali ogrodzeniowej, da nam skorzystanie z ofert producentów ogrodzeń z wieloletnią praktyką oraz o ugruntowanej pozycji na rynku. Przykładem takiej firmy jest firma Robert Bachorski Bramy.

Ogrodzenia ze stali są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne

Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu poddaniu konstrukcji profesjonalnemu oczyszczeniu (piaskowaniu), a następnie odpowiedniej obróbce powierzchniowej (galwanizacja, anodowanie, malowanie proszkowe) nada całości ogrodzenia nietuzinkowego wyglądu, jakiego nie osiągniesz przy ogrodzeniu drewnianym czy panelowych.

Chcąc się cieszyć ogrodzeniem o niebanalnym, wyjątkowym wyglądzie pod względem wzoru czy koloru ogrodzenie metalowe sprawdzi się tu najlepiej. Ważne, aby po procesie oczyszczenia, ocynkowania dokładnie pokryć wszystkie elementy dekoracyjną powłoką lakierniczą wykorzystując odpowiedni do tego celu lakier wysokiej jakości.

Opracowanie:

Robert Bachorski Bramy

Wilkowice , Dworcowa 72

Podziel się