Materiał Partnera Czym charakteryzują się agregaty jednofazowe?

Czym charakteryzują się agregaty jednofazowe?

Rozpoczęcie budowy wymaga zaopatrzenia działki w media, jakimi jest prąd i woda. Zasilenie jej w prąd umożliwiają agregaty prądotwórcze, w tym agregaty jednofazowe. Czerpanie z nich energii umożliwia prowadzenie ciągłych, wydajnych prac budowlanych. Czym charakteryzują się te urządzenia i jakie sprzęty można dzięki nim zasilać? 

Agregaty jednofazowe – najważniejsze informacje

Agregat jest urządzeniem prądotwórczym, które stanowi samodzielne źródło prądu. Ta elektroenergetyczna maszyna składa się z prądnicy synchronicznej, silnika spalinowego, a także rozdzielnicy elektrycznej oraz elementów pomocniczych i kontrolno-pomiarowych, które są zamontowane na jednej konstrukcji metalowej. Jest wyposażona również w zbiornik paliwa, przyłącza z gniazdami i tłumik spalin. Rodzajem agregatów są agregaty jednofazowe, wykorzystywane – jak sama nazwa wskazuje – do zasilania sprzętów jednofazowych, na napięcie 230 V. Mogą służyć jako:

  • Urządzenia podstawowe do wytwarzania energii elektrycznej,
  • Urządzenia pomocnicze, kiedy sieć rozdzielcza została przerwana albo nastąpiło jej przeciążenie.

Agregaty jednofazowy stanowi odpowiednie źródło energii dla narzędzi elektrycznych, wykorzystywanych w trakcie prac budowlanych.

Eksploatacja agregatu jednofazowego

Agregat jednofazowy musi być w odpowiedni sposób eksploatowany i konserwowany. Należy bezwzględnie zapoznać się z instrukcją jego obsługi, szczególnie kiedy po raz pierwszy mamy do czynienia z takim urządzeniem. Sprawdźmy, czy wszystkie urządzenia, jakie zamierzamy do niego podłączyć, są sprawne. Nie podłączajmy ich w tym samym momencie – zacznijmy od odbiornika, który potrzebuje największej mocy, a potem zajmijmy się kolejnymi. Kontrolujmy też poziom paliwa, oleju i czystości filtra powietrza.

Koszt agregatu jednofazowego

Zakup agregatu jednofazowego wiąże się z kosztem rzędu kilku tysięcy złotych. Możemy trochę zaoszczędzić, decydując się na agregat używany. Musimy jednak mieć pewność, że jest to sprzęt dobry i sprawnie działający. Lepszym wyborem, szczególnie kiedy potrzebujemy agregatu na krótki okres czasu, jest jego wypożyczenie. Poza opłatą dobową musimy wówczas uwzględnić również koszty paliwa, ale za to przeglądy czy wymiana oleju nie będą już naszym problemem – komentuje nasz rozmówca z Wypożyczalni sprzętu budowlanego oraz rusztowań Ramirent. Na rynku działa wiele profesjonalnych firm, zajmujących się wypożyczaniem sprzętów budowlanych i w razie takiej potrzeby zawsze można skorzystać z ich usług. Wypożyczymy wysokiej jakości, nowoczesny sprzęt, który będzie odpowiadać naszym wymogom oraz prowadzonym pracom. Dzięki współczesnym rozwiązaniom technologicznym, agregaty są dzisiaj urządzeniami znacznie mniejszej wagi, które zapewniają cichą i ekonomiczną pracę, przy równoczesnej stabilizacji napięcia wyjściowego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas