Artykuł sponsorowany Kopara w firmie budowlanej - czy to się opłaca?

Kopara w firmie budowlanej - czy to się opłaca?

Kiedy otwierasz swoją firmę budowlaną musisz liczyć się z koniecznością zainwestowania sporej sumy pieniędzy. Utrzymanie firmy nie jest tanie, a do tego dochodzi konieczność zakupu dużej ilości sprzęt budowlanego i remontowego, a także samochodu dostawczego. Czy w firmie budowlanej opłaca się kupować koparkę?

Koparka - bardzo przydatne narzędzie

Prace budowlane, które wymagają dużego nakładu pracy fizycznej, można czasami wykonać przy pomocy maszyn budowlanych. Tak jest z różnymi pracami ziemnymi, robieniem drenażu, kopaniem rowów melioracyjnych czy po prostu kopaniem pod fundamenty oraz wodociągi, kanalizację i inne rurociągu. Wykonywanie takich prac ręcznie zajęłoby bardzo dużo czasu, koparka pozwoli na szybsze wykonanie prac bez konieczności angażowania dużej liczby pracowników, ponieważ w kilka chwil jest ona w stanie wykonać pracę kilkunastu osób.

Koparka przydaje się podczas:

  • kopania fundamentów,
  • przygotowania ziemi pod kostkę brukową i inne nawierzchnie dekoracyjne,
  • kopania pod wodociągi i kanalizację,
  • kopania pod przyłącze gazowe,
  • kopania pod kabel elektryczne podziemne,
  • równania terenu wokół budowy,
  • wyburzania starych nieruchomości.

Nie ulega wątpliwości, że jest to narzędzie bardzo przydatne, ale czy warto je kupować? Jak mówi nam ekspert firmy Volt, która zajmuje się wypożyczaniem koparek, dla większości firm budowlanych zakup nie jest dobrą inwestycją.

Zamiast kupować - wypożycz!

Nie ulega jednak wątpliwości, że koparko-ładowarka może się przydać. Nie trzeba jednak jej kupować, można bowiem koparkę wypożyczyć na godziny lub nawet na kilka dni. Dlaczego nie warto kupować koparki? Przede wszystkim jest to bardzo duży koszt, do którego trzeba dodać koszty związane z naprawą i użytkowaniem koparki.

Poza tym firmy budowlane co prawda potrzebują koparki w wielu pracach, ale nie jest ona potrzebna non-stop, bo po wykopaniu potrzebnych wykopów nie ma na budowie zbyt wiele pracy dlatego urządzenia. O ile więc nie mowa o ogromnej firmie, która przez cały rok codziennie potrzebuje koparki, to jej zakupienie nie jest zupełnie opłacalne. Wiele właścicieli firm myśli o zakupie mini-koparek i chociaż są to urządzenia tańsze, to mimo wszystko mają ograniczone możliwości i często okazuje się, że duża koparka może się i tak przydać.

Wynajęcie koparki ma wiele zalet - pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, a do obsługi koparki otrzymujemy pomoc doświadczonego operatora. Firmy wynajmujące koparki dostarczają urządzenia pod wskazany adres w umówionym terminie i koparka od razu jest gotowa do pracy!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas