Materiał Partnera Czy płytki ceramiczne sprawdzą się w garażu?

Czy płytki ceramiczne sprawdzą się w garażu?

Nie wiesz, jak wykończyć podłogę w swoim garażu? Jesteś we właściwym miejscu – właśnie tutaj znajdziesz odpowiedź. Choć jest to popularna praktyka, nie wolno pozostawiać w garażu nagiej posadzki. Dlaczego warto wykończyć podłogę płytkami ceramicznymi i które wybrać, aby nie uległy zniszczeniu pod wpływem codziennej eksploatacji? Co wpływa na trwałość płytek?

Dlaczego nie wolno zostawiać samej posadzki?

Jednym z największych błędów jest pozostawienie podłogi niewykończonej, zalanej wyłącznie betonem. Pół biedy, kiedy do stworzenia posadzki używa się specjalnych wylewek. Niestety, wielu właścicieli domów jednorodzinnych stosuje zwykły beton, często mieszany na własną rękę. Nie tylko może być wyjątkowo podatny na uszkodzenia mechaniczne, ale również wilgoć. Beton wchłania wodę, dlatego też posadzka w okresie jesienno-zimowym będzie cały czas wilgotna. Może to prowadzić do rozwijania się grzybów i pleśni, a co za tym idzie, pojawienia się nieprzyjemnego zapachu. Wykończenie podłogi przy pomocy wysokiej jakości płytek zabezpieczy ją przed nasiąkaniem wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

 Jakie płytki sprawdzą się w garażu?

Podczas wybierania płytek ceramicznych do garażu, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd. Niezwykle ważna jest odporność na niesprzyjające czynniki środowiska, przede wszystkim ścieranie oraz obciążenie.

Płytki ceramiczne do garażu powinny być:

  • Mrozoodporne – zwłaszcza w przypadku nieogrzewanego garażu, gdzie zimą temperatura może spaść znacznie poniżej zera.
  • Odporne na zabrudzenia – w szczególności uporczywe plamy np. z oleju silnikowego.
  • Wytrzymałe na obciążenie – nie mogą pękać pod wpływem nacisku znacznego ciężaru, między innymi samochodu lub składowanego w garażu opału.
  • Antypoślizgowe – minimum R9, lecz w garażu sprawdzi się nawet najwyższa R13.
  • Twarde – w skali od 1 do 10, płytki do garażu muszą mieć mniej więcej 6/7 punktów.
  • Odporne na ścieranie – najlepiej wybrać te o największej klasie, które stosuje się w przestrzeni publicznej.

Nie tylko rodzaj płytek ma znaczenie!

Wysokiej jakości płytki ceramiczne znajdziesz między innymi w ofercie profesjonalnej firmy Bokaro. Niestety, jakość płytek to nie wszystko. Nawet najlepszy materiał na niewiele się zda, jeśli zostanie położony w niewłaściwy sposób. W przypadku garażu choćby mały defekt może mieć katastrofalne skutki. Nieodpowiednio rozłożony klej sprawi, że po najechaniu autem, płytka po prostu pęknie, gdyż nie będzie miała dobrego oparcia. Tego typu z pozoru drobnych pomyłek może być wiele, dlatego układanie płytek ceramicznych zawsze zlecaj specjalistom.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas