Artykuł sponsorowany Płytki ceramiczne – co warto wiedzieć przed ich położeniem?

Płytki ceramiczne – co warto wiedzieć przed ich położeniem?

Jeśli decydujemy się na gruntowny remont kuchni lub łazienki jedno jest pewne: czekają nas zakupy. Urządzenia sanitarne i wyposażenie nie wystarczą – potrzebne nam będą także płytki ceramiczne. Zanim jednak wybierzemy się na zakupy, warto dowiedzieć się kilku faktów, dzięki którym płytki podłogowe i kafelki na ścianę trafią w odpowiedni sposób.

O czym pamiętać, zanim kupimy płytki?

Większość osób, przygotowując się do remontu, myśli o tym, by wykonać go jak najtaniej. To zrozumiałe podejście, wiążę się ono jednak z dużym ryzykiem. Jeśli zakupiona przez nas ceramika jest najtańsza z dostępnych na rynku, trudno oczekiwać, by swoją żywotnością dorównywała droższym płytkom. Wykonywanie remontu samodzielnie również nie jest niczym złym, warto mieć jednak świadomość, że jeśli robimy to po raz pierwszy, efekty mogą dalece odbiegać od naszych oczekiwań, a potrzebne wówczas poprawki mogą okazać się droższym rozwiązaniem, niż gdybyśmy od razu zlecili prace fachowcom. Dobrze jest mieć także na uwadze fakt, że w przypadku prac budowlanych i remontowych pośpiech zdecydowanie nie jest naszym sprzymierzeńcem, ponieważ płytki mogą być źle zamocowane, przez co będą odpadać.

Zanim zakupimy jakiekolwiek płytki, powinniśmy kilka razy (dla pewności)  zmierzyć pomieszczenie, by określić, ile materiału będzie nam potrzebne. Dobrym zwyczajem jest też doliczanie 10-15% do wyliczonej wartości. Dzięki temu zakupiony zapas pomoże nam nie tylko w sytuacji, gdy którąś płytkę źle przytniemy, ale także w przyszłości, gdy płytki zaczną pękać i konieczna będzie ich wymiana.

Kładzenie płytek – co warto wiedzieć?

Najistotniejszą kwestią jest czystość podłoża, na którym zamierzamy kłaść płytki. Powinno ono zostać dobrze wyczyszczone i wyrównane, pozbawione jakichkolwiek pozostałości po starym kleju czy oleju. Dobrze jest natomiast tak przygotowane podłoże zagruntować najpierw specjalną emulsją. Przystępując do kładzenia kafelek ściennych lub podłogowych, należy przygotować zaprawę klejową zgodnie z zaleceniami jej producenta. Tylko w takich proporcjach, jakie są wskazane na opakowaniu, będzie ona oferować idealną gęstość i przyczepność.

Tak przygotowaną masę zaprawy najlepiej jest nakładać  szpachlą lub kielnią. Jeśli zamierzamy działać samodzielnie, warto wziąć pod uwagę jeszcze jeden aspekt: estetykę. Najlepsza technika kładzenia płytek podłogowych to rozpoczynanie od środka ściany - dzięki temu nieestetyczne cięcia kafelek, do jakich będziemy zmuszeni wymiarami ściany lub podłogi, trafią na obrzeża, w miejsca trudno dostępne dla naszego oka.

Gdzie można zakupić dobrej jakości płytki ceramiczne?

Decydując się na zakup ceramiki, większość osób udaje się do marketów budowlanych. To dobre rozwiązanie, choć nie pozbawione wad – dostępna w nich oferta jest mocno ograniczona przestrzenią, ponieważ sklep poza kafelkami sprzedaje wiele innych produktów. O wiele lepiej odwiedzić miejsca, w których głównym oferowanym produktem są właśnie kafelki. Dobrym wyborem jest zatem firma ADARI - importer płytek ceramicznych, którego salony znajdują się w Katowicach, Gliwicach i Bielsku-Białej. Przedsiębiorstwo to od 1990 roku współpracuje z najlepszymi renomowanymi producentami płytek z Włoch i Hiszpanii, oferując nie tylko ekskluzywne płytki, ale także ceramikę łazienkową. Dodatkowo w ofercie salonów znajduje się armatura, kabiny prysznicowe oraz dekoracyjne profile wykończeniowe, dzięki czemu można w jednym miejscu zaprojektować i zakupić materiały do całej łazienki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas