Artykuł sponsorowany Czy kamienica to odpowiednie miejsce na stworzenie biura?

Czy kamienica to odpowiednie miejsce na stworzenie biura?

Każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą, chce, aby siedziba jego firmy prezentowała się okazale i profesjonalnie. Wynajmując lub kupując lokale usługowe, należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Wśród nich jest powierzchnia biura, możliwości jego urządzenia, a także lokalizacja i cena. Wybór biurowca to trudna sprawa. Jedną z możliwości jest biuro w kamienicy. Zobacz, czym takie rozwiązanie się wyróżnia i czy warto się zdecydować na taką inwestycję.

Dlaczego warto mieć lokal biurowy z kamienicy?

Lokale usługowe, w tym biurowe, w kamienicach uznawane są za uniwersalne powierzchnie. Kamienice zwykle znajdują się w prestiżowych lokalizacjach miejskich i zwykle są to centra miast. Dobre położenie na mapie miasta, czyli bliskość do węzłów komunikacyjnych oraz duże przestrzenie oznaczają, że biurowiec w takim miejscu nie sprawi nikomu problemów ze znalezieniem go, ani dotarciem do niego. Biura w kamienicy to doskonałe rozwiązanie dla małych i średnich firm, a także dla przedsiębiorców, którzy lubią zabytkową atmosferę nieruchomości.

Decydując się na wynajem lub zakup biura w kamienicy, zyskamy to, czego nie dostaniemy nawet w biurowcach najwyższej klasy. Mowa oczywiście o klimatycznym wnętrzu i otoczeniu, świetnej lokalizacji i komunikacji niemalże ze wszystkimi punktami w mieście. Warto podkreślić, że renowacja kamienicy i lokali biurowych, które się w nich znajdują, pozwala na uzyskanie dużej przestrzeni w środku budynku. Kamienice oprócz dużego metrażu wyróżniają się tym, że pomieszczenia są wysokie. Trzeba dodać, że kamienice po renowacji mogą być wykorzystane zarówno jako obiekty mieszkalne, jak i lokale biurowe, a sama przemiana mieszkania w biuro nie jest kłopotliwa.

Renowacja kamienic – co się zmienia w tych budynkach?

Mimo że coraz więcej firm uważa, że zabytkowe kamienice to dobry wybór na lokal firmowy, to i tak jest spora grupa przedsiębiorców, którzy nie widzą plusów tego rozwiązania. Dla nich kamienice to brzydkie i zaniedbane budynki sprzed lat. Jednak renowacje kamienic odmieniają te obiekty budowlane, dlatego mity o ich starym wyglądzie to tylko stereotyp. W ostatnich latach można zauważyć, że coraz więcej inwestorów decyduje się na odnowienie kamienic, dzięki czemu budynki te stają się bardzo reprezentatywne.

Zrewitalizowane kamienice i obiekty biurowe znajdujące się w ich obszarze są obecnie komfortowymi i luksusowymi miejscami. Jak informuje specjalista z branży budowniczej z firmy Budowa Więckowski ze Zgierza w województwie łódzkim, podczas renowacji kamienic obiekty te są doposażone między innymi w klimatyzację, windy, instalacje przeciwpożarowe i alarmy. Dodatkowo odrestaurowane zostają klatki schodowe, elewacje oraz wnętrza. Prace renowacyjne często obejmują też rzeczy, których nie widać od razu. Przykładem może być wymiana poszycia dachowego, stropów, a także montaż nowych przewodów kominowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas