Artykuł sponsorowany Czemu warto zdecydować się na panele podłogowe do domu? Poznaj usługi montażowe oferowane przez firmę budowlaną Łukasza Lenarta!

Czemu warto zdecydować się na panele podłogowe do domu? Poznaj usługi montażowe oferowane przez firmę budowlaną Łukasza Lenarta!

Panele podłogowe są jednym z najpopularniejszych wykończeniowych materiałów, które świetnie sprawdzają się w wielu pomieszczeniach. Dzięki szybkiemu montażowi i dostępności bardzo wielu różnorodnych wzorów i odcieni, można za ich pomocą szybko wyremontować wnętrze, nadając mu określonego stylu. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat i czemu skorzystać z usług sprawdzonej firmy budowlanej Łukasza Lenarta to najlepszy pomysł.

Uniwersalność, wytrzymałość i duży wybór paneli podłogowych

Jak najszybciej odmienić wnętrze? każdy kto chce dokonać szybkie metamorfozy wnętrza zadaje sobie to pytanie. Otóż, wystarczy zmienić kolor ścian i zdecydować się na montaż paneli podłogowych, aby zyskać zupełnie nowy salon czy inne pomieszczenie. Czemu warto wybrać panele? Otóż, dzięki mnogiej ilości wzorów i kolorów, zyskuje się możliwość dowolnego zaaranżowania wnętrza. Można dobrać je do stylu pomieszczenia czy też mebli. Oprócz tego są łatwe w montażu, utrzymaniu w czystości oraz odporne na intensywne eksploatację, pod warunkiem wyboru odpowiedniej klasy ścieralności oraz użyteczności. Panele są połączone ze sobą na pióro i wpust, dzięki zamkom express click zaś obrzeże musi tworzyć niezbędną szczelinę dylatacyjną.

Co warto wiedzieć o montażu paneli podłogowych i jak je wybrać?

Na rynku dostępne są tradycyjne panele i modele z v-fugą, które posiadają wyfrezowane wszystkie cztery boki. Połącznie kolejnych sztuk tworzy delikatny, a za razem efektowny rowek, który nadaje całej podłodze trójwymiarowości. Nie ma się co martwić, że panele takie trudno utrzymać w czystości, gdyż laminat wyścielający rowki i ich całą powierzchnię jest zabezpieczony przed przywieranie brudu, a także zniszczeniem oraz wilgocią. Zaleca się układanie paneli prostopadle do okna, od prawej do lewej strony, aby jak najmniej widoczne były połączenia pomiędzy kolejnymi sztukami, zaś pod spód trzeba ułożyć folię izolującą i matę akustyczno-elastyczną. Bardzo ważne jest to, aby panele na suchym i równym podłożu (w razie konieczności można wylać wylewkę samopoziomującą).

Szczelinę dylatacyjną zabezpieczona klinami masuje się za pomocą listew przypodłogowych. Jej wykonanie jest ważne, gdyż pozwala panelom pracować, bez powstawania żadnych wybrzuszeń. Na rynku dostępne są panele podłogowe o klasach ścieralności od AC3, aż do AC5. Najlepiej wybierać te najlepsze modele i wzory, co daje pewność, że zamontowana podłoga będzie odporna na powstawanie różnych drobnych uszkodzeń, wynikających z codziennego użytkowania. Klasa użyteczności, wybranych paneli podłogowych powinna wynosić przynajmniej najmniej 23. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług montażowych paneli oferowanych przez sprawdzoną firmę budowlaną Łukasza Lenarta z miejscowości Sarbia w województwie wielkopolskim, dzięki czemu można mieć pewność, że podłoga będzie idealnie położona i będzie prezentować się fantastycznie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas