Materiał Partnera Co zrobić, gdy nie możesz otworzyć samochodu?

Co zrobić, gdy nie możesz otworzyć samochodu?

Problem z dostaniem się do samochodu wydaje się nam abstrakcyjny, dopóki sami go nie doświadczymy. Przyczyn może być wiele, ale tak naprawdę wystarczy chwila nieuwagi i z własnej winy nieumyślnie zablokujemy sobie dostęp do samochodu. Wtedy najczęściej pojawia się panika oraz pytanie – co zrobić? Nie wszyscy są tego świadomi, ale w takiej sytuacji pomoże nam ślusarz. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z usługi awaryjnego otwierania drzwi. 

Zablokowane drzwi – najczęstsze powody

Najbardziej powszechną przyczyną problemów z otworzeniem samochodu jest zatrzaśnięcie kluczyków wewnątrz. Wbrew pozorom to bardzo częsta sytuacja, która może wyniknąć z roztargnienia, czy też pośpiechu. Wysiadając z zakupami, bądź do parkomatu lub pakując coś do bagażnika, nieświadomie możemy zostawić klucze w samochodzie i zamknąć drzwi, które się zablokują. Inną przyczyną może być zagubienia lub uszkodzenia klucza, a nawet złamanie go podczas próby otworzenia drzwi. Oprócz tego zdarza się, że problem tkwi w uszkodzeniu mechanicznym zamka. Z kolei w nowoczesnych samochodach przyczyną zazwyczaj jest awaria systemowa. 

Jak otworzyć drzwi?

Jeśli zatrzaśniemy kluczyki w samochodzie zaparkowanym w pobliżu domu, najprostszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kluczyka zapasowego, który zazwyczaj przechowujemy właśnie w domu. Niektórzy próbują uchylić okno i za pomocą cienkiego przedmiotu dosięgnąć przycisk lub wajchę otwierania drzwi, natomiast inni, szczególnie jeśli się spieszą, decydują się na rozbicie szyby. Niestety oba te rozwiązania mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Nawet jeżeli uda nam się otworzyć samochód możemy go uszkodzić, zarysować lakier, czy też narazić się na koszty związane z wymianą szyby. Biorąc pod uwagę fakt, że istnieją takie firmy jak Usługi ślusarskie Budek, których doświadczeni pracownicy są w stanie rozwiązać nasz problem szybko i co najważniejsze bez zniszczenia auta, zdecydowanie najlepszą opcją będzie skorzystanie z profesjonalnych usług.

Fachowa pomoc ślusarza, czyli awaryjne otwieranie drzwi

Awaryjne otwieranie drzwi w samochodzie, dzięki specjalistycznym narzędziom, które posiada ślusarz, może potrwać zaledwie kilka minut. Tak naprawdę wystarczy dopasować przyrząd do rodzaju zamka i po kilku ruchach będzie on odblokowany. Dzięki temu, że metoda jest małoinwazyjna, zamek nie zostaje uszkodzony, a kierowca od razu uzyskuje ponowną możliwość normalnego użytkowania samochodu. Koszt usługi zaczyna się od około 100 zł, tak więc w porównaniu z wymianą szyby lub usługą u lakiernika skorzystanie z pomocy ślusarza jest najbardziej opłacalną opcją. 

Opracowanie:

Budek. Usługi ślusarskie

Kraków , Glinik 42 lok. 2

  • tel. 602 801 988

Podziel się