Artykuł sponsorowany Co warto wiedzieć o instalacji fotowoltaicznej?

Co warto wiedzieć o instalacji fotowoltaicznej?

Energia elektryczna to coś, co jest niezbędne praktycznie wszędzie tam, gdzie znajdują się urządzenia działające na prąd, a w obecnych czasach ludzie coraz częściej starają się wybierać takie źródło tejże energii, które jest nie tylko tańsze ale także i przyjazne środowisku naturalnemu. Takie właśnie są tak zwane panele fotowoltaiczne i w związku z tym warto dowiedzieć się nieco więcej o instalacji fotowoltaicznej.

Czym jest instalacja fotowoltaiczna?

Instalacja fotowoltaiczna to rodzaj połączonych ze sobą różnego rodzaju urządzeń, których głównym zadaniem jest wytworzenie energii elektrycznej ze światła słonecznego.

Budowa instalacji fotowoltaicznej

 Prawidłowo wykonana instalacja fotowoltaiczna posiada zasilanie jedno bądź trójfazowe i składa się z takich elementów jak regulator napięcia, inwerter, moduł fotowoltaiczny, system montażowy (ramy), akumulatory, centrala komunikacyjna, wyświetlacz danych a także sensorów służących do pomiaru prędkości wiatru, stopnia napromieniowania i temperatury modułu oraz temperatury powietrza. Mówiąc o elementach instalacji fotowoltaicznej, nie możemy także zapominać o tym, że panele (moduły) fotowoltaiczne zbudowane są z monokrystalicznych lub polikrystalicznych ogniw krzemowych.

Rodzaje systemów paneli fotowoltaicznych

 Obecnie na rynku mamy do wyboru dwa systemy, na których oparta jest praca paneli fotowoltaicznych i wyróżnić wśród nich możemy:

  • System off-grid - Jest to rodzaj systemu pracującego w tak zwanym układzie zamkniętym, gdzie energia elektryczna dostarczana jest bezpośrednio do danych urządzeń elektrycznych.
  • System on-grid - Ten typ systemu z kolei nazywany jest otwartym z tego względu, że energia elektryczna, która wytworzona jest w większej ilości niż jest nam potrzebna przekazywana jest do sieci elektroenergetycznej.

Zalety instalacji fotowoltaicznej

 Instalacja fotowoltaiczna posiada wiele zalet, o których warto wspomnieć, a należą do nich niewątpliwie:

  • Wytrzymałość - Panele fotowoltaiczne posiadają gwarancję producentów wynoszącą aż 25 lat na ich wydajność oraz 10 lat na elementy, z których składa się cały system, dzięki czemu możemy być pewni, iż sprzęt ten wykonany jest z najwyższej jakości materiałów, które odporne są na działanie wszelkich niekorzystnych warunków atmosferycznych.
  • Stały dostęp do energii - Kolejna zaleta tego systemu dotyczy tego, że energia elektryczna wytwarzana przez panele fotowoltaiczne pochodzi z niewyczerpalnego źródła, jakim jest energia słoneczna, a co za tym idzie nie musimy martwić się o przerwy w dostawie prądu spowodowane- na przykład uszkodzeniem linii energetycznych.
  • Ekologia - Jest to kolejny czynnik, który możemy zaliczyć do zalet, ponieważ panele fotowoltaiczne wytwarzają energię, która nie posiada w sobie szkodliwego dla naszego środowiska naturalnego dwutlenku węgla.
  • Niskie koszty - Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej, na pewno zainteresuje nas fakt, że koszt tego przedsięwzięcia zwróci się nam stosunkowo szybko, a także nie narażamy się na praktycznie coroczne podwyżki cen prądu udostępnianego przez energetykę.
  • Szerokie zastosowanie - Panele fotowoltaiczne znajdują zastosowanie praktycznie wszędzie i dlatego też mogą być one instalowane zarówno w firmach jak i domach jednorodzinnych czy gospodarstwach rolnych.

Montaż instalacji fotowoltaicznej

Jako, że instalacja fotowoltaiczna to nasza inwestycja w przyszłość w kwestii zmniejszenia rachunków za prąd, to musi być ona wykonana z największą starannością, dlatego też montaż tej instalacji warto zlecić profesjonalnej firmie takiej jak Kabloteks, której pracownicy bardzo rzetelnie podchodzą do wszystkich powierzonych im zadań.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas