Materiał Partnera Technologia LED w samochodach marki Mercedes

Technologia LED w samochodach marki Mercedes

Oświetlenie to kluczowy element zachowania bezpieczeństwa na drodze, zwłaszcza po zachodzie Słońca. Inżynierowie ze Stuttgartu od lat pracują nad udoskonalaniem technologii stosowanej w światłach samochodów marki Mercedes. Stawiając na wykorzystanie diod LED, stale rozwijają ten nurt, czego efektem są choćby inteligentne systemy oświetleniowe ILS. Sprawdźmy, jakie jeszcze ciekawe rozwiązania czekają na użytkowników niemieckiej marki.

Diody LED w Mercedesie - nowa odsłona znanej technologii

Podczas gdy wiele topowych marek samochodów bazuje na lampach laserowych, firma Mercedes postanowiła rozwinąć po swojemu znaną wszystkim dobrze technologie LED. Zaletami tego typu oświetlenia jest przede wszystkim energooszczędność, relatywnie niskie koszty produkcji oraz długa żywotność (nawet 5-krotnie dłuższa niż lampy ksenonowe, nie wspominając o halogenowych). Aktualnie wyróżniamy kilka charakterystycznych typów oświetlenia w Mercedesie, z których dużą popularnością cieszą się system ILS (Inteligent Light System). Lampy same dostosowują się wówczas do warunków na drodze. Dzięki możliwości ruchu w różnych płaszczyznach zapewniają optymalne oświetlenie w każdej sytuacji. Na uwagę zasługuje również awangardowy system Multibeam LED, stosowany szczególnie w nowych samochodach. Źródłem światła staje się wówczas 18 wydajnych diod, co znacznie poprawia widoczność na drodze. Dzięki czemu lanca świetlna dzieli się na 36 segmentów, z których każdy w dowolnym momencie może zostać zapalona lub zgaszona.

Nowe oświetlenie w starym samochodzie

Wymienione wyżej systemy oświetleniowe pojawiają się w szczególności w nowszych wydaniach Mercedesów. Technologia ILS jest co prawda znana od ładnych kilku lat, jednak w tym czasie stale była ulepszana. Co zatem mogą zrobić posiadacze starszych roczników? Firma Merc Prog. Elektromechanika pojazdowa. Diagnostyka, tuning, programowanie specjalizuje się w serwisie i montażu najnowocześniejszych technologii oświetleniowych w Mercedesach. Dzięki temu możliwe jest doposażenie auta w lampy działające na aktualnych systemach. Wiąże się z tym wiele korzyści, zaczynając od bezpieczeństwa, a na wydajności i estetyce kończąc.

Opracowanie:

Podziel się