Materiał Partnera Co warto wiedzieć o białym montażu przed wyborem konkretnej firmy?

Co warto wiedzieć o białym montażu przed wyborem konkretnej firmy?

Biały montaż stanowi ostatni etap wykończenia wnętrz w postaci toalety lub łazienki. Prace mogą być wykonywane również w kuchni, a nawet pomieszczeniu gospodarczym, o ile zakładamy zainstalowanie w nim pralki czy też umywalki. Z kolei sam termin wywodzi się w głównej mierze z białego koloru, który dość często dominuje nie tylko zakładaną armaturę łazienkową, ale także jest go sporo podczas montażu.

Podstawowe kwestie

Na początek warto wspomnieć o fakcie, że związane z tym czynności uwzględniają przede wszystkim zakładanie urządzeń sanitarnych. Do nich zaliczyć trzeba takie elementy jak wanna, brodzik, kabina prysznicowa, bidet oraz grzejnik. Biały montaż to też działania wykończeniowe w formie silikonowania, zakładania szafek, luster i uszczelniania. To oczywiście jedynie część prac, które wchodzą w skład tego typu przedsięwzięcia, dlatego też, zanim podejmiemy decyzję o nawiązaniu współpracy z konkretną firmą, lepiej zaczerpnąć informacji odnośnie tego, czy przewidywany przez nas zakres usług zostanie wykonany w profesjonalny sposób.

W przypadku takich prac należy stawiać na usługi renomowanych fachowców, gdyż przykładowo nieodpowiednio zainstalowana armatura łazienkowa i źle zamontowane szafki bardzo szybko będą stanowić problem dla inwestora. Jedną z firm odznaczających się renomą na rynku w tym zakresie jest Rembud F.H.U. Jerzy Tabaka

Obecnie klienci wybierają coraz to bardziej zaawansowane rozwiązania, spośród których warto wyróżnić między innymi podtynkowe WC lub zainstalowanie dwóch umywalek połączonych blatem. Przez to powinniśmy odpowiednio zadbać o to, aby całość prac związanych z białym montażem została wykonana tylko i wyłącznie przez jedno przedsiębiorstwo, gdyż w innym wypadku może dojść do wystąpienia różnych problemów, których to lepiej po prostu uniknąć.

Pozostałe informacje

Wykonując poszczególne prace składające się na biały montaż, nie można zapomnieć w dodatku o należytej kolejności.  Dobry fachowiec będzie wiedział, kiedy należy założyć armaturę łazienkową, jak odprowadzić wodę oraz zabezpieczyć trudno dostępne miejsca przed przenikaniem wilgoci czy też przelewaniem. W tym konkretnym przypadku niezbędne okazuje się uszczelnienie, chociażby przestrzeni znajdującej się pomiędzy ścianą i umywalką. O wybór sprawdzonej firmy powinniśmy zadbać także ze względu na fakt, że prace podczas wykańczania domu, poza białym montażem, uwzględniają również wykonanie przyłączy gazowych, elektrycznych oraz ciepłowniczych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas