Materiał Partnera Jak wykorzystać oświetlenie na zewnątrz?

Jak wykorzystać oświetlenie na zewnątrz?

Zbudowałeś i wykończyłeś wnętrze domu, ale czeka Cię jeszcze oprawa zewnętrznej części wraz z oświetleniem? Chcesz, aby Twój ogród nabrał charakteru, a spacer nocą nie skończył się na szukaniu latarki? Brakuje Ci oświetlenia przy garażu oraz wejściu do domu? Masz już dość odstających od ścian kabli i starych lamp? Jeżeli na chociaż jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco, zapraszam Cię do przeczytania tekstu, w którym udzielimy kilka wskazówek.

Oświetlenie elewacji

Obecnie w architekturze bardzo popularne stały się zewnętrzne instalacje dla domów jednorodzinnych. Stosuje się kinkiety, które montowane są nie tylko w środku domu, ale również na ścianach zewnętrznych. Lampy te, produkowane są w przeróżnych kolorach oraz kształtach. Dobry elektryk nie tylko wykona instalacje elektryczne według projektu, ale również dzięki swojemu doświadczeniu doradzi w wyborze lamp i odcienia światła. Prawidłowe rozmieszczenie lamp pozwoli na podkreślenie detali takich jak ozdobny kamień bądź wszelkiego rodzaju struktury drewniane lub betonowe.

Kolejnym metodą oświetlenia są zainstalowane lamp typu LED u podstaw domu bądź w podbitce (u góry). Zbudowanie konstrukcji świetlnej pod odpowiednim kątem pozwoli uwydatnić piękno budynku i jednocześnie ukryje wszelkie niedoskonałości. 

Schody i garaż pod światłem

Brama garażowa, wejście oraz taras to również część domu. Z uwagi na złożoność, zakładanie elektryki nie będzie prostym zadaniem. Wjazd do garażu wymaga specjalnego, mocnego oświetlenia. Dzięki dobrym lampom unikniemy wypadków przy parkowaniu auta, wynoszeniu zakupów bądź zwyczajnej potrzeby skorzystania z garażu po zmroku. Dla własnego komfortu i bezpieczeństwa warto zadbać o właściwe rozmieszczenie oświetlenia na schodach oraz przy drzwiach wejściowych. Świetnie sprawdzą się tutaj, lampy posiadające czujkę tj. zapalają się, kiedy wykryją ruch. Będzie to ogromnym ułatwieniem, gdyż niosąc ciężkie zakupy mamy zajęte ręce i nie jest łatwo sięgnąć do włącznika. Dodatkowo możemy szybko zorientować się, czy ktoś zmierza w kierunku naszych drzwi.

Kolejnym nieodłącznym elementem domu jest taras. To tutaj spędzamy większość letnich dni. Najlepszy elektryk wydzieli za pomocą światła sferę odpoczynku od sfery zabaw. Nie zapomnijmy o gniazdkach elektrycznych, które przydadzą się np. podczas weekendowych świętowań.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z porad profesjonalistów, warto zwrócić się do Tomasza Blicharza, który już od 7 lat prowadzi firmę zajmującą się projektowaniem instalacji elektrycznych oraz ich wdrożeniem. Przedsiębiorstwo świadczy również usługi ogólnobudowlane na terenie województwa dolnośląskiego. Należy zwrócić uwagę, że instalacje wymagają systematycznego serwisowania, dlatego niezbędny jest stały kontakt z profesjonalną firmą.   

Opracowanie:

Podziel się