Materiał Partnera Co to znaczy, że dom jest budowany pod klucz?

Co to znaczy, że dom jest budowany pod klucz?

Dom wybudowany pod klucz to miejsce, do którego można się niemal od razu wprowadzić. Wyobrażając sobie wnętrze gotowe do użytkowania mamy najczęściej na myśli budynek z dopracowanymi tynkami, podłogami, oknami oraz szeregiem innych niezbędnych elementów mieszkaniowych. Takie rozwiązanie jest wygodne i zaoszczędza czas oraz stres związany z wykończeniem wnętrz. Jakie dokładnie elementy zawiera budowla pod klucz?

Dom gotowy do zamieszkania – od fundamentów aż po tapetowanie ścian

Budynki gotowe do zamieszkania charakteryzują się idealnym wykończeniem niemal wszystkich potrzebnych do życia szczegółów. Obecność tzw. białej instalacji gwarantuje także niezbędne urządzenia sanitarne. Takie rozwiązanie zapewnia brak konieczności samodzielnego planowania rozwiązań remontowo - budowlanych i najczęściej wymaga tylko wyboru mebli.

Najważniejsze cechy domu pod klucz

Dom pod klucz charakteryzuje się m.in.:

 • obecnością wszystkich ścian zewnętrznych oraz działowych,

 • solidnymi fundamentami i przepustami instalacji w tych elementach,

 • stropami,

 • ukończoną konstrukcją dachu wraz z pokryciem i ociepleniem (opcjonalnie),

 • instalacją wszystkich okien wraz z parapetami,

 • zamontowanymi drzwiami zewnętrznymi i wewnętrznymi,

 • obecnością bramy garażowej,

 • elewacją ocieplająca,

 • gotową instalacją grzewczą i elektryczną,

 • kompletnym systemem dopływu wody i kanalizacji,

 • wykończonymi pomalowanymi ścianami.

Dlaczego warto wybrać dom po klucz?

Powyższe argumenty przekonują klientów do wyboru właśnie tej opcji. Dom zbudowany po klucz jest opcją nie tylko dla zamożnych. Samodzielne wykańczanie oraz dobór i instalacja urządzeń sanitarnych wymaga środków oraz nadzoru prac.

Jeśli więc czujesz, że nie masz czasu, aby samodzielnie zaangażować się w proces budowy – wybierz dom pod klucz. Firma budująca wymaga od Ciebie tylko podpisania umowy i oczekiwania na gotowy do zamieszkania lokal – informuje pracownik firmy Budowa Więckowski ze Zgierza.

Jakie są minusy domu pod klucz?

Wybór tej opcji pozbawia inwestora możliwości dokonywania zmian, modyfikacji projektów oraz innych decyzji związanych z budową domu. Warto jednak zauważyć, że brak potrzeby zmagania się z  grupami remontowo - budowlanymi rekompensuje te drobne niedogodności.

Koszt budowy domu pod klucz

Cena domu wybudowanego od A do Z jest z pewnością wyższa – nie jest to jednak ogromna różnica. Biorą pod uwagę, że samodzielnie budując mieszkanie, trzeba poświęcić mnóstwo czasu i uwagi oraz nadzorować każdy element budowy – nieco wyższa cena może być zachęcająca.

Jak odebrać dom pod klucz?

Kiedy inwestycja znajdzie swój finał, przystępuje się do odbioru budynku. Po sprawdzeniu zgodności elementów z umową można odebrać klucze i cieszyć się nowym oraz komfortowym miejscem zamieszkania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas