Materiał Partnera Co obejmuje serwis term i najpopularniejszych kotłów c.o.?

Co obejmuje serwis term i najpopularniejszych kotłów c.o.?

Efektywne ogrzewanie zalicza się do najważniejszych elementów funkcjonalnego budynku użytkowego. Wykorzystywane do tego celu termy i kotły c.o. muszą być regularnie serwisowane, a specjaliści działający w tej branży proponują kompleksowe usługi w tym zakresie. Oznacza to możliwość przeprowadzenia napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych, a także konserwację czy analizę spalin. Jak dokładnie wyglądają prace z tym związane?

Termy gazowe – jak o nie zadbać?

Jednym z najczęściej wybieranych urządzeń grzewczych są gazowe termy. Wykorzystuje się je z powodzeniem np. do podgrzewania wody w łazience, jednak wymagają regularnej konserwacji. Prace serwisowe w tym zakresie powinno się przeprowadzać przynajmniej raz w roku. Specjalista zadba o stan urządzenia, sprawdzając jego poszczególne elementy: palnik, elektrody, wymiennik główny czy wiele innych. Serwis obejmuje przede wszystkim czyszczenie części znajdujących się w termach gazowych, co wpływa na poprawę ich wydajności.

To również zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników korzystających z takiego urządzenia grzewczego. Zasilanie gazowe wymaga także sprawdzenia szczelności, co jest kolejną już czynnością serwisową realizowaną w ramach konserwacji term. Profesjonalizm i rzetelność w tym zakresie gwarantuje Przedsiębiorstwo Usługowe Insert, które swoim klientom proponuje też usługi naprawcze. Pełen serwis term to zatem również możliwość usunięcia najpopularniejszych usterek i przywrócenie efektywnego działania takich urządzeń grzewczych.

Kotły centralnego ogrzewania

Centralne ogrzewanie to metoda rozprowadzania ciepła po całym budynku, co doskonale sprawdza się np. w domach. Energia musi być jednak generowana przez odpowiednie urządzenie, którym w takim wypadku najczęściej jest kocioł, popularnie określany jako piec. W sytuacji, gdy nie pracuje on właściwie, spalanie paliw jest zbyt wysokie lub występują inne objawy nieprawidłowego działania kotła, także warto skorzystać z usług specjalistycznej firmy realizującej naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne takich urządzeń grzewczych.

Fachowcy zajmujący się kotłami c.o. wykonują kompleksowe ich serwisy, uwzględniając m.in. wymianę zużytych w trakcie eksploatacji części oraz czyszczenie komponentów. Pozwala to na osiągnięcie sporych oszczędności – maksymalna wydajność zapewnia skuteczne rozprowadzenie optymalnej ilości energii cieplnej i tym samym nie generuje dodatkowych kosztów związanych z niewłaściwym funkcjonowaniem pieca. Serwis kotłów c.o. obejmuje kontrolę naczynia zbiorczego czy sprawdzenie najważniejszych zaworów i anod, a także szczelności gazu zarówno w samym piecu, jak i całej instalacji. Szereg prac zaliczanych do usług w ramach serwisu term i najpopularniejszych kotłów c.o. to jednak zadanie dla specjalistów, o czym należy pamiętać.

Opracowanie:

Przedsiębiorstwo Usługowe Insert Tomasz Łęga

Koszalin , marsz. Piłsudskiego 90 lok. 306

  • tel. 609 316 202

Podziel się