Artykuł sponsorowany Chcesz kupić beton towarowy wysokiej jakości? Wybierz dobrą betoniarnię

Chcesz kupić beton towarowy wysokiej jakości? Wybierz dobrą betoniarnię

Dobrej jakości beton towarowy jest niezwykle pożądanym i cennym materiałem budowlanym. Samodzielnie mieszanie betonu przechodzi już do przeszłości przy pracach związanych z betonowaniem fundamentów lub stropów. Jest to nie tylko nieopłacalne, ale również bardzo czasochłonne.

Dowieźć na budowę

Po zamówieniu betonu towarowego musi on zostać dostarczony na miejsce budowy. W tym celu korzysta się z betonowozu. Najczęściej ma on pojemność od 7 do 10 m3. Natomiast w celu dostarczenia mieszanki na miejsce betonowania wykorzystuje się pompę do betonu. Jest to urządzenie, które pobiera mieszankę z tzw. "gruchy", a następnie pompuje je w wyznaczone miejsce.

Korzystanie z betoniarki nie jest złym rozwiązaniem przy drobniejszych pracach remontowo-budowlanych. W takich sytuacjach robimy akurat tyle mieszanki betonowej, ile potrzebujemy. Gdy jednak budujemy nowy budynek, gdzie potrzebujemy nowych podłóg i posadzek, warto zamówić gotową mieszankę. Jest to dużo wygodniejsze i przede wszystkim praktyczniejsze rozwiązanie. Taką usługę oferuje m.in. firma Stambet-Bud, charakteryzująca się ogromnym zaangażowaniem i rzetelnością w wykonywaniu powierzonych jej zadań.

Rodzaje betonu

Wyróżniamy dwie konsystencje betonu - gęstoplastyczna i półpłynna. Pierwszą najczęściej stosuje się przy wykonywaniu schodów, wylewaniu fundamentów czy też stropów. Bardzo ważne jest staranne zagęszczanie masy. Jeśli natomiast chodzi o beton półpłynny, to jest on wykorzystywany w przypadku form o skomplikowanych kształtach, wymagających dużej ilości zbrojenia.

Przemyślany zakup

Zasadniczą rzeczą jest zamówienie odpowiedniej ilości betonu, gdyż betoniarnia nie przyjmuje zwrotów zamówionej mieszanki, ponieważ najczęściej nie miałyby co zrobić z resztkami, które nie zostały wykorzystane. Podobnie dzieje się, gdy zabraknie nam betonu i chcielibyśmy dodatkowo zamówić niewielką ilość. Wtedy trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Dobra betoniarnia - jak wybrać?

Przy wyborze firmy, która ma dostarczyć nam odpowiedni materiał na budowę, należy przede wszystkim kierować się doświadczeniem przedsiębiorstwa. Firma Stambet-Bud cieszy się na rynku nie tylko popularnością, ale również rzetelnością przy wykonywaniu powierzonego jej zadania. Jakość wyrobów tu jest na najwyższym poziomie, a doświadczenie sprawia, że firma jest w stanie spełnić największe potrzeby klienta. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas