Artykuł sponsorowany Charakterystyka szyb grzewczych

Charakterystyka szyb grzewczych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szyb. Różnią się one pomiędzy sobą parametrami mającymi wpływ na wygodę i bezpieczeństwo osób przebywających w budynku. Nowoczesnym rozwiązaniem w kontekście poprawy komfortu termicznego mieszkańców jest zastosowanie szyb grzewczych. Czym wyróżnia się ten specyficzny model szyb? Dlaczego warto się na niego zdecydować? Odpowiedzi na te pytania szukaj w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury.

Czym wyróżniają się szyby grzewcze?

Zasada działania nowoczesnych szyb grzewczych opiera się na przekształcaniu energii elektrycznej w energię cieplną. Szyba zasilana jest prądem doprowadzanym bezpośrednio z instalacji elektrycznej obecnej w budynku. Wyróżnia ją również specyficzna budowa. Jedna z powierzchni szyby to klasyczne szkło typu float, natomiast druga pokrywana jest nisko-emisyjną powłoką tlenków metali szlachetnych (najczęściej argonu).

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta w firmie Plastixal, która w swojej ofercie posiada nowoczesne szyby grzewcze: To rozwiązanie niezwykle wydajne, ponieważ przyczynia się do minimalizacji utraty ciepła z pomieszczenia. „Ciepłe szkło”, jak bywa nazywany materiał wykorzystywany do budowy tych szyb, to jeden z najbardziej efektywnych sposobów na zatrzymanie wytwarzanej przez domowe ogrzewanie energii wewnątrz budynku. Co więcej, przy odpowiednim dopasowaniu ilości przeszkleń do powierzchni i kubatury budynku szyby te mogą pełnić funkcję jedynego źródła ciepła, eliminując konieczność korzystania z innych źródeł.

Jakie korzyści niesie za sobą montaż szyb grzewczych?

Produkowane współcześnie szyby grzewcze odgrywają rolę „niewidzialnego” ogrzewania, przyczyniając się aktywnie do poprawy komfortu termicznego mieszkańców. Zauważalna jest również istotna poprawa jakości powietrza wewnątrz obiektu. Wytwarzane przez szyby ciepło pozwala utrzymać stałą temperaturę w budynku, eliminując przeciągi i zapobiegając powstawaniu uczucia chłodu. Mniejsze zapotrzebowanie na energię cieplną przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie, a to z kolei prowadzi do obniżenia kosztów eksploatacji całego budynku. Niewidoczny system grzewczy to także oszczędność przestrzeni, którą można zaaranżować w zupełnie inny sposób.

Szyby grzewcze pełnią też funkcję praktyczną. Pomagają w pozbyciu się śniegu zalegającego na oknie dachowym, co przekłada się na większe naturalne nasłonecznienie oraz stałą przejrzystość okien. Ogrzewanie szyb zapobiega również zjawisku kondensacji, czyli skraplania się pary wodnej na szybach. Należy pamiętać, że pojawiająca się w oknach para może wsiąkać w ścianę, powodując powstawanie grzybów oraz pleśni, które mają negatywny wpływ zarówno na jakość powietrza w budynku, jak i ogólny wygląd pomieszczenia. Cierpią na tym także ramy okienne, które w dłuższej perspektywie mogą ulec zniszczeniu.

W jakich przestrzeniach można zastosować szyby grzewcze?

Szyby grzewcze to rozwiązanie stosunkowo nowe i wciąż jeszcze rzadko wykorzystywane na masową skalę. Nie mniej jednak szyby te znakomicie sprawdzają się w zastosowaniu zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Szyby grzewcze z powodzeniem mogą pełnić funkcję wewnętrznych ścianek działowych, drzwi czy szklanych podłóg. W domach jednorodzinnych oraz innych budynkach mieszkalnych montowane są w oknach połaciowych, świetlikach dachowych czy przeszklonych dachach. Szyby grzewcze często stanowią także element elewacji budynków, które trzeba szybko ogrzać. Są to np. miejskie baseny czy kluby fitness. Chętnie sięgają po nie również inwestorzy publiczni zajmujący się budową obiektów opartych na dużych przeszkleniach. Zastosowanie tego rodzaju szkła pozwala zrezygnować z montażu grzejników kanałowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas