Artykuł sponsorowany Charakterystyka segmentowych bram garażowych

Charakterystyka segmentowych bram garażowych

Brama garażowa niewątpliwie pełni bardzo ważną funkcję. Zdarza się, że korzystamy z niej nawet częściej niż z drzwi wejściowych. Warto więc dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego produktu – na rynku dostępne są bowiem ich różne rodzaje, które cechują się odmiennymi właściwościami. Sprawdźmy zatem, czym wyróżniają się segmentowe bramy garażowe i na czym polega ich działanie. 

Jak działają bramy segmentowe?

Bramy segmentowe zawdzięczają swoją nazwę charakterystycznej konstrukcji złożonej z segmentów, czyli podłużnych paneli. Są one połączone poziomo, zbudowane z ocynkowanej blachy stalowej. Dzięki temu opisywane bramy należą do bardzo praktycznych rozwiązań – w celu zamknięcia skrzydło zmienia swój kształt i ukrywa się pod sufitem garażu. Zostaje podniesione za sprawą specjalnych linek. Ciężar bramy segmentowej utrzymują natomiast sprężyny – skrętne lub naciągowe. Te pierwsze są mocniejsze, przez co znajdują zastosowanie głównie w ciężkich, dużych produktach. Natomiast drugi rodzaj doskonale sprawdza się w lekkich, pojedynczych skrzydłach. Segmentowe bramy występują w wielu rozmiarach i wersjach kolorystycznych, co przekłada się na ogrom możliwości ich zastosowania.

Jakie są zalety bram segmentowych?

Podczas wyboru bramy garażowej zwracamy uwagę na cały szereg istotnych kwestii – m.in. na wygodę użytkowania, na bezpieczeństwo oraz właściwości izolacyjne. Bramy segmentowe charakteryzują się wieloma zaletami, dzięki czemu cieszą się dużą popularnością od lat. To przede wszystkim uniwersalne produkty, które sprawdzają się nawet na posesjach z niewielkim podjazdem lub ulokowanych tuż obok ruchliwej ulicy. Na uwagę zasługują także właściwości izolacyjne bram segmentowych. Panele są bowiem wypełnione materiałem, który zapobiega utracie ciepła z wnętrza garażu. Pod tym względem warto zainteresować się chociażby modelami oferowanymi przez firmę Status z Pruszkowa:
 
Bramy UniTherm spełniają rygorystyczne normy pod względem odporności na działanie wiatru, przenikania wody oraz przepuszczalności powietrza. Współczynniki tych parametrów mają wpływ nie tylko na wydłużenie czasu eksploatacji bramy, ale również zachowanie jej walorów estetycznych przez lata.
Brama segmentowa będzie zatem idealna, jeśli posiadamy garaż zintegrowany z przestrzenią mieszkalną. Nie bez znaczenia jest również estetyka. Dobra brama garażowa powinna być bowiem  dopasowana do stylu architektonicznego budynku, a zwłaszcza do koloru elewacji. Jak zostało wspomniane, opisywane produkty dostępne są na rynku w wielu wersjach kolorystycznych. Ich wykończenie może być białe, kolorowe, metalizowane, a nawet drewnopodobne. Dzięki temu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Nie należy zapominać jednak o właściwościach wytrzymałościowych bram segmentowych – panele są odporne na działanie wielu czynników mechanicznych. 

Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu bramy segmentowej?

Poszczególne bramy segmentowe różnią się wyglądem, właściwościami i wymiarami. Dobór produktu powinien być więc uzasadniony indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Zastanówmy się m.in. nad ilością poprzecznych paneli. Zazwyczaj mają one wysokość około 50 cm. W przypadku domów jednorodzinnych zwykle wystarczające są bramy złożone z czterech paneli. Jeśli jednak posiadamy garaż na samochód dostawczy, to konieczne może być zastosowanie nawet sześciu segmentów. Do ważnych kwestii należy również izolacyjność – nowoczesne modele zawierają dodatkowo uszczelnione ościeżnice. W wielu przypadkach warto się na nie zdecydować. Nie bez znaczenia jest również wspomniana estetyka, na co zwraca uwagę ekspert z firmy Status:

Brama garażowa albo ogrodzeniowa pełni nie tylko funkcję zabezpieczającą przed nieproszonymi gośćmi, lecz także reprezentacyjną. Właśnie dlatego decydując się na zakup systemu bramowego, warto zwrócić uwagę na jego wytrzymałość, ale też elegancki wygląd. W naszej firmie znajdą Państwo zatem stylowe bramy, które z pewnością usatysfakcjonują każdego miłośnika niebanalnego designu. 
Warto również rozważyć kwestię montażu napędu. Bramy segmentowe mogą wprawdzie być otwierane ręcznie, lecz użytkownicy coraz chętniej wybierają automatyczne rozwiązania. Mają one bowiem wiele zalet – przekładają się przede wszystkim na wysoki komfort. Automatycznym napędem możemy wygodnie sterować za pomocą pilota, a nawet aplikacji w telefonie. Unikamy wówczas każdorazowego wysiadania z samochodu w celu otwarcia lub zamknięcia bramy. W przeciwieństwie do bramy uchylnej, wersja segmentowa nie odmówi nam posłuszeństwa w przypadku dużej ilości śniegu na podjeździe. Jedynym problemem może być tu awaria prądu. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas