Artykuł sponsorowany Budowa i zastosowanie rusztowań podwieszanych

Budowa i zastosowanie rusztowań podwieszanych

Podczas renowacji budynków, czyszczenia elewacji lub prac modernizacyjnych potrzebne są stabilne i bezpieczne rusztowania. Trudnodostępne miejsca położone wiele metrów nad poziomem gruntu są dość charakterystyczną lokalizacją prac na wysokościach. Dla zagwarantowania wygody buduje się specjalne konstrukcje, które – w odróżnieniu od rusztowań elewacyjnych – nie mają kontaktu z podłożem. W artykule opisujemy ich budowę oraz zastosowanie.

Jak zbudowane jest rusztowanie podwieszane?

Konstrukcja potrzebna do prac na wysokości musi być zbudowana w sposób zapewniający bezpieczeństwo i komfort pracy. Można je wypożyczyć np. w firmie Scaff Rusztowania w Legnicy. Ich rodzaje można podzielić na wspornikowe i wiszące. Te pierwsze opierają się na wspornikach przytwierdzonych do fasady budynku. Rusztowania podwieszane skonstruowane są tak, że pomosty zlokalizowane są poniżej elementów, które łączą całą konstrukcję z fasadą budynku. Kierunek powstawania konstrukcji określa sposób jego przymocowania do budowli. To, który rodzaj rusztowania zostanie wybrany, zależy od konstrukcji budynku oraz warunków panujących na nim.

Zasada działania rusztowań podwieszanych

Cechą charakterystyczną różnych rusztowań podwieszanych jest sposób mocowania konstrukcji do budynku. Punktem podparcia jest w tym przypadku miejsce przymocowania do zewnętrznej ściany budynku. Rusztowania podwieszane można przytwierdzać do części nośnej konstrukcji obiektu (np. do stropu), do której mocuje się kołki lub rozpory.

Gdzie stosuje się rusztowania podwieszane?

Rusztowania podwieszane stosuje się podczas prac renowacyjnych na trudnodostępnych powierzchniach wysokich budynków. Jeśli do fasady budynku można przymocować taką konstrukcję, w czasie remontów lub czyszczenia elewacji wykorzystuje się właśnie ten typ rusztowania. Najczęściej stosuje się je podczas remontowania wież, w miejscach o niesprzyjających warunkach gruntowych, które uniemożliwiają postawienie standardowego rusztowania.

Wykorzystanie rusztowań podwieszanych pozwala na przeprowadzenie prac w trudnodostępnych miejscach. Zapewnij bezpieczeństwo i wygodę podczas pracy na wysokości. Postaw na profesjonalne rusztowania i zoptymalizuj koszty oraz czas poświęcany na rozstawianie konstrukcji rusztowań stojących na podłożu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas