Materiał Partnera BARWAŚNY TEAM: remont domu z wykorzystaniem suchej zabudowy

BARWAŚNY TEAM: remont domu z wykorzystaniem suchej zabudowy

BARWAŚNY TEAM to firma z Kłocka, która specjalizuje się w usługach budowlanych, remontowych i wykończeniowych. Przedsiębiorstwo to gotowe jest zarówno do stawiania fundamentów, jak i tworzenia dociepleń zewnętrznych dla domów oraz innych obiektów. Szeroka oferta dotyczy też remontowania wnętrz czy adaptowania poddaszy. Jedną z technologii, którą poleca zespół Piotra Barwaśnego, jest sucha zabudowa. Z płyt kartonowo gipsowych można stworzyć bowiem wiele konstrukcji w domu przy ograniczonym czasie inwestycji oraz przy zminimalizowanych kosztach. Poznaj zatem możliwości, które zapewnia sucha zabudowa przy wykańczaniu wnętrz.

Płyty kartonowo gipsowe i ich szerokie zastosowanie

Firma BARWAŚNY TEAM od lat przeprowadza wykańczanie budynków w systemach suchej zabudowy. Jest ona popularna zarówno przy pierwotnej aranżacji wnętrz nowych domów, jak i przy modernizacjach obiektów starszych. Sucha zabudowa świetnie sprawdza się także na poddaszu, a także – wbrew mylnym opiniom – przy remoncie kuchni i łazienek. BARWAŚNY TEAM wybiera zawsze dla klientów najwyższej klasy płyty K-G, które mogą być w 100% hydrofobowe, ognioodporne czy nawet dodatkowo wzmocnione włóknami szklanymi. Dzięki takim materiałom o podwyższonych parametrach technicznych – także tych dotyczących izolacyjności akustycznej i termicznej – można w technologii suchej zabudowy przygotować różne konstrukcje w domu. BARWAŚNY TEAM wykorzystuje płyty K-G na rusztach aluminiowych do tworzenia:

  • obudowy ścian oraz skosów z wykorzystaniem docieplenia wełną mineralną,
  • sufitów podwieszanych,
  • lekkich podłóg jastrychowych,
  • pionów instalacyjnych i obudów dla instalacji poziomych (np. dla przewodów wentylacji mechanicznej),
  • zabudowy wnęk i tworzenia swoistych mebli/skrytek,
  • zabudowy armatury białej w łazienkach,
  • ścianek działowych.

Zalety remontu domu w suchej zabudowie

BARWAŚNY TEAM poleca suchą zabudowę przy remontach domów, mieszkań, sklepów czy poddaszy z wielu względów. Przede wszystkim technologia ta pozwala do minimum ograniczyć prace mokre, a tym samym pomaga w zoptymalizowaniu kosztorysu oraz harmonogramu inwestycji. Sucha zabudowa jest także bardzo żywotna, bezpieczna, proekologiczna i prosta w montażu. Płyty kartonowo gipsowe wytrzymują duże obciążenia, działanie wody i wilgoci, a nawet ognia, a także nie ulegają procesom starzenia i korozji biologicznej. Są one też odporne na ataki insektów. Coraz wyższe standardy produkcyjne płyt K-G pozwalają również uznać ten materiał za odporny na uszkodzenia mechaniczne. Warto jednak stawiać na wyroby uznanych marek i ze wzmocnieniem włóknami szklanymi. To gwarantuje właśnie BARWAŚNY TEAM, który posiada duże doświadczenie m.in. w wykańczaniu domów pod klucz od stanu surowego otwartego, zamkniętego czy deweloperskiego.

Firma z Kłocka wskazuje jeszcze jedną ważną zaletą suchej zabudowy – zapewnia ona niemalże nieograniczone możliwości w projektowaniu wnętrz. Płyty mogą być tynkowane, malowane, tapetowane, pokrywane mikrocementem czy glazurą, drewnem i kamieniem dekoracyjnym. BARWAŚNY TEAM przeprowadza zatem remonty od A do Z wraz z doradztwem zakupowym oraz technicznym, a także z pomocą w ustaleniu stylu dla danych pomieszczeń. Zespół ten przez lata stworzył wiele przepięknych salonów w stylu skandynawskim, kuchni w stylu rustykalnym, łazienek w stylu industrialnym czy też sypialni w stylu nowoczesnym. BARWAŚNY TEAM nie boi się wyzwań i spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów! 

Opracowanie:

Team Piotr Barwaśny

Kłocko 25

  • tel. 669 022 998

Podziel się