Materiał Partnera Balustrady balkonowe - jakie są rodzaje i co warto o nich wiedzieć?

Balustrady balkonowe - jakie są rodzaje i co warto o nich wiedzieć?

Balustrada balkonowa to istotny element całego budynku. Jest ważna nie tylko ze względów bezpieczeństwa, na swój sposób wydzielając bezpieczną przestrzeń na balkonie, ale również ze względów estetycznych. Odpowiednio dobrana będzie stanowić spójną całość z domem. W ofertach producentów jest wiele rodzajów balustrad. Jak wybrać tę najlepszą dla nas?

O czym warto pamiętać wybierając balustradę?

Wybór odpowiedniej balustrady w gąszczu różnych ofert jest niełatwym zadaniem. Tym bardziej, że przy budowie domu co rusz, na każdym kroku musimy podejmować najróżniejsze decyzje. Dlatego spieszymy z pomocą i podpowiadamy, na co warto zwracać uwagę kupując balustradę.

  • Jakość wykonania. Głównym zadaniem balustrady jest zapewnienie bezpieczeństwa. Tak więc postaw na dobrą jakość materiałów i montażu, nawet jeśli będzie się to wiązało z nieco wyższymi kosztami.

  • Poręcze. Z tym elementem najczęściej mamy kontakt, warto więc zadbać o to, aby materiał, z którego zostaną wykonane poręcze, był przyjemny w dotyku. Dobrym pomysłem jest na przykład drewno.

  • Słupki. Ten element musi być najbardziej wytrzymały, ponieważ “przejmuje” wszystkie obciążenia. Oprócz dobrego materiału, ważny jest również umiejętny montaż. 

Balustrady balkonowe - podział ze względu na materiał

Materiał, z którego będzie zrobiona balustrada powinien być trwały, ale również dopasowany do stylu całego budynku. Warto więc zachować konsekwencję i dobrać balustradę spójną z innymi elementami domu.

Balustrady można podzielić ze względu na materiał:

  • lBalustrady drewniane. Są uniwersalne, przyjemne w dotyku, nie nagrzewają się na słońcu tak, jak balustrady z innych materiałów. Mają jednak jeden mankament, którym jest mała odporność na wilgoć. Aby zachować drewno w dobrym stanie, należy je poddawać regularnej konserwacji.

  • Balustrady ze szkła. Są również uniwersalne, w dodatku mogą optycznie powiększyć przestrzeń małego balkonu. Trzeba podkreślić, że szkło balkonowe jest bezpieczne, solidne i nie grozi nam zranienie w przypadku uszkodzenia jego powierzchni. Ich wadą jest duża podatność na zabrudzenia.

  • Balustrady ze stali nierdzewnej. Są najbardziej wytrzymałe i najprostsze w utrzymaniu. Tego typu balustrady są pokrywe ochronną warstwą, która chroni przed rdzą.

Solidne i estetyczne balustrady z Milanówka

Poszukujesz trwałych i pięknych balustrad? Sprawdź ofertę firmy Irkopol Ireneusz Skowroński z Milanówka. Pracownicy tej firmy znają się na balustradach, jak mało kto. Irkopol jest zarówno producentem, jak i dystrybutorem balustrad. Oprócz samych balustrad, firma wykonuje pomiary, projekty, montaż, a także serwis. W ofercie firmy znajdziemy zarówno balustrady zewnętrzne jak i balustrady wewnętrzne, a także bramy.

Opracowanie:

Irkopol Ireneusz Skowroński

Opypy , Jabłoniowa 21

Podziel się