Materiał Partnera Konstrukcje stalowe - dlaczego są dobrym wyborem?

Konstrukcje stalowe - dlaczego są dobrym wyborem?

Konstrukcje wykonane ze stali są doskonałym wyborem w wielu sytuacjach. Tego rodzaju konstrukcje wykorzystywane są powszechnie w różnych gałęziach przemysłu. Dlaczego warto się na konstrukcje stalowe decydować?

Stal - materiał o doskonałych właściwościach

Jak mówi nam ekspert z firmy NBS sp.j. stal jest materiałem, który ma szereg zalet. Ale zacznijmy od tego, czym tak właściwie jest stal i do czego może być wykorzystywana. Stal jest stopem żelaza, w jej składzie znajduje się węgiel i domieszki innych metali, które dodawane są do stopu w celu uzyskania konkretnych właściwości. To, ile dodatków i węgla zawiera stal, jest bardzo ważne. Dodatek pierwiastka węgla w stali nie może być większy niż 2,11% - jeśli w stopie jest więcej węgla, to wtedy mowa o żeliwie.

Dzięki dodatkom do stali wpływa się na jej kruchość, elastyczność i rozciągliwość. Produkcja stali jest procesem odbywającym się w wysokiej temperaturze ponad 2000 stopni Celsjusza oraz przy użyciu konwertora, w którego wnętrzu panuje wysokie ciśnienie. Aby uszlachetnić i zapewnić dobre właściwości stali jest ona walcowana, proces ten odbywa się na gorąco lub zimno.

Stak dzielona jest ze względu na jej przeznaczenie. Stal konstrukcyjna dzieli się wiele podkategorii, a przy segregowaniu konkretnych rodzajów stali pod uwagę bierze się zawartość węgla i innych pierwiastków w składzie. Stal konstrukcyjna stosowana jest do wnoszenia różnych budowli.

Dlaczego warto wybierać konstrukcje stalowe?

Konstrukcje stalowe to doskonały wybór, ponieważ stal jest bardzo wytrzymałym materiałem, który nie ma problemów nawet przy bardzo dużych obciążeniach czy wysokich temperaturach. Jak mówi ekspert firmy NBS sp.j., stal daje duże możliwości wykorzystania jej w budownictwie. Przy pomocy stali można bowiem konstruować nawet bardzo skomplikowane konstrukcje.

Stal nadaje się do różnych konstrukcji, takich jak balustrady, schody, zbiorniki, wieże, słupy i wiele innych. Stal może być spawane, kształtowana lub skręcana zgodnie z potrzebą. Elementy stalowych konstrukcji można także wcześniej prefabrykować, a w chwili montażu wystarczy je tylko ze sobą połączyć. Nic więc dziwnego, że tak wiele firmy kupuje prefabrykowane konstrukcje stalowe, których wzniesienie jest nieporównywalnie szybsze i łatwiejsze od wznoszenia tradycyjnych, murowanych budowli.

Konstrukcje stalowe to pewny i doskonały wybór zawsze tam, gdzie chcemy mieć możliwość wykonania szybkiej budowli bez ponoszenia zbyt dużych kosztów. Stalowe konstrukcje mogą z powodzeniem służyć przez naprawdę długi czas.

Opracowanie:

NBS sp.j.

Kędzierzyn-Koźle , Stoczniowców 2

Podziel się