Materiał Partnera Automatyka do bram – zalety stosowania tego nowoczesnego rozwiązania

Automatyka do bram – zalety stosowania tego nowoczesnego rozwiązania

Wyobraź sobie, że nie musisz parkować na chodniku, nie musisz wychodzić na mróz, nie musisz nosić pęku kluczy i zmagać się z zardzewiałą kłódką. To nie żart, witaj, w nowoczesnym domu, do którego wjedziesz przez swoją automatyczną bramę.

Wbrew temu co mogą sądzić osoby starej daty, napęd do bram garażowych i wjazdowych nie jest już uznawany za żaden zbędny luksus. To po prostu codzienne narzędzie pracy. To proste i skuteczne rozwiązanie, które zapewnia nie tylko wygodę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. To komfort w 100% wart swojej ceny.

Witaj w domu!

Automatyczne bramy pozwalają na szybkie i wygodne korzystanie z aut zaparkowanych w przydomowym garażu albo na posesji. Są sterowane za pomocą pilotów, które mogą wysłać sygnał do otwarcia bramy nawet z odległości 200 m od centrali sterującej. Dzięki temu, gdy podjeżdżamy na posesję, czekają już na nas otwarte skrzydła bramy.

Jednak w przypadku automatyki do bram ważne jest nie tylko otwieranie, ale także bezpieczne zamykanie bramy. Nowoczesne urządzenia są wyposażone w zestaw fotokomórek, który hamuje zamykanie/otwieranie bramy jeśli napotka przeszkodę. Bezpieczeństwo bramy zapewnia także zabezpieczenie przeciążeniowe. Kontroluje ono siłowniki i w razie potrzeby (gdy zaczynają działać z nienaturalną siłą) zmienia kierunek ruchu skrzydeł bramy.

Ochrona posesji

Automatykę do bram można zaprogramować do zamykania się po upływie określonego czasu, dzięki temu, nigdy nie zapomnisz o zamknięciu bramy. Dodatkowo, jest dobrze zabezpieczona przed próbami włamania, gdyż po zablokowaniu napędu jego siłowe otwarcie jest prawie niemożliwe.

Dla osób, które chcą mieć wszystko pod stałą kontrolą, istniej możliwość sterowania bramą za pomocą smartfona. Dzięki temu, możemy sprawdzić czy brama jest poprawnie zamknięta i zdalnie otwierać ją swoim gościom lub dostawcom.

Jak zautomatyzować bramę

Mamy dwie możliwości, możemy od razu zdecydować się na zakup bramy z automatyką albo dobrać siłowniki do bramy, którą mamy obecnie.

- Wybierając bramę z automatyką mamy pewność, że siłowniki, które umożliwiają ruch skrzydeł, będą działać w 100% poprawnie. Natomiast jeżeli chcemy przystosować naszą „starą” bramę musimy liczyć się z możliwością, że jej konstrukcja uniemożliwi zastosowanie wybranych przez nas siłowników i będziemy musieli zdecydować się na inny model albo na całkowitą wymianę bramy. - wyjaśnia pracownik firmy STĘBUD – zajmującej się montowaniem i serwisem automatyki do bram.

Podziel się