Materiał Partnera Jakie są rodzaje metalowych ogrodzeń oraz czym się charakteryzują?

Jakie są rodzaje metalowych ogrodzeń oraz czym się charakteryzują?

Bardzo często decydujemy się na odgrodzenie prywatnych posesji przy użyciu ogrodzeń metalowych. Zaletą tego rozwiązania jest nie tylko trwałość, lecz również duża wszechstronność dotycząca zdobnictwa i wzorów. Ogrodzenia z metalu obecnie pełnią dwie podstawowe funkcje. Po pierwsze są elementem zabezpieczającym, a po drugie dekoracyjnym. Producenci ogrodzeń oferują ich rozmaite modele. Jakie wyróżniamy ich rodzaje?

Charakterystyka panelowych ogrodzeń stalowych

Jednym z najczęściej spotykanych rodzajów ogrodzeń są stalowe panelowe. Charakteryzują się one wytrzymałością na duże obciążenia, dzięki czemu stanowią dobre zabezpieczenie każdej posesji. Metalowe ogrodzenia panelowe, które znajdziemy w ofercie firmy Arkadia, złożone są z modułów, które osadza się w ramie. Ich montaż nie jest skomplikowany, a do tego są one dość lekkie i odporne na wiele szkodliwych czynników atmosferycznych. Panelowe ogrodzenia z metalu mogą mieć rozmaite wypełnienia. Nierzadko stosuje się w tym celu siatki ogrodzeniowe, a także grube, stalowe przęsła. To drugie rozwiązanie jest droższe, aczkolwiek warto je wybrać, ponieważ takie ogrodzenia stanowią lepsze zabezpieczenie.

Ogrodzenia tego typu mogą być ozdabiane rozmaitymi wzorami, które podkreślają estetykę otoczenia. Prosty montaż i niewielka waga gwarantują uniwersalne zastosowania, które chętnie wykorzystywane są do ogrodzeń posesji zaaranżowanych w nowoczesnym stylu. Zanim jednak je kupimy, warto przyjrzeć się, w jaki sposób elementy metalowe zabezpieczone są przed działaniem korozji. Zazwyczaj ogrodzenia metalowe pokryte są warstwą preparatu antykorozyjnego.

Czym charakteryzują się metalowe ogrodzenia kute?

Kolejnym popularnym rodzajem są ogrodzenia kute z metalu. Zazwyczaj produkowane są ze stali. Uznaje się je za bardzo eleganckie i luksusowe, ponieważ najczęściej wykonuje się je na indywidualne zamówienie, co dodatkowo sprawia, że mają one niepowtarzalny charakter. Kute ogrodzenia są stabilne i bardzo masywne, dzięki czemu ich odporność na uszkodzenia mechaniczne jest duża. Powłoki takich ogrodzeń zwykle są ocynkowane, co przekłada się na brak konieczności ich konserwacji. Metalowe ogrodzenia kute dostępne są w najróżniejszych kształtach, wzorach i wysokościach. Te parametry zależy głównie od zapotrzebowań inwestora. Jeżeli chcemy posiadać ogrodzenia kute, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ich montaż nie należy do łatwych. Wpływ na to ma ich duży ciężar. Dodatkowo do ich osadzenia potrzebne jest wykonanie głębokiej podmurówki. Mimo to niepowtarzalny charakter tych ogrodzeń i ich właściwości są warte swojej ceny.

Ogrodzenia z siatki – najpopularniejszy typ

Ostatnim, a zarazem cieszącym się największą popularnością typem ogrodzeń są te wykonane z siatki. Składają się z pionowych przęseł i siatki ogrodzeniowej. Nie gwarantują one tak dobrego zabezpieczenia posesji, jak wcześniej opisane ogrodzenia, jednakże przemawia za nimi niższa cena. Kolejną ich zaletą jest możliwość bezproblemowego demontażu i ponownego montażu w innym miejscu. Przed zakupem tego typu ogrodzenia, powinniśmy zwrócić uwagę na to, by średnica drutu siatki nie była mniejsza niż fi 3 mm. Połączenie grubego drutu z małymi oczkami sprawi, że konstrukcja będzie odporną na uszkodzenia mechaniczne i wytrzyma kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat.

Opracowanie:

Podziel się