Materiał Partnera Automatyka do bram – dlaczego warto ją stosować?

Automatyka do bram – dlaczego warto ją stosować?

Brama wjazdowa ma dwie funkcje do spełnienia. Pierwszą z nich jest zapewnienie dostępu do podjazdu i garażu, drugą – zabezpieczenie przed niechcianym wejściem czy włamaniem. Połączeniu obu w jedno staje się coraz łatwiejsze dzięki powszechnej już dzisiaj automatyce do bram. Zastanówmy się, co może nam zaoferować takie rozwiązanie i w jakich warunkach warto się na nie zdecydować.

Zakres zastosowania

Automatyczne systemy znajdują zastosowanie w wielu aspektach naszego życia – ze wszystkich stron otoczeni jesteśmy technologią, której możliwości nieustannie wzrastają. Popularne w ostatnich latach stały się „inteligentne domy”, w których możliwa jest kontrola wszystkich funkcji budynku od ogrzewania po otwieranie drzwi i okien.

Montaż bram, zarówno wjazdowej, jak i garażowej, ma znaczenie dla zabezpieczeń budynku. W obu przypadkach zastosowanie znajduje wysoko rozwinięta automatyka. Możliwości i systemów jest zbyt wiele, aby je tu wymieniać, jednak podstawowa zasada działania dotyczy zdalnej kontroli otwierania i zamykania. Instalacją tych systemów powinien zająć się profesjonalny serwis bram i ogrodzeń, taki jak Apas.

Zalety zastosowania

W organizacji wnętrza domu i jego otoczenia ważne jest optymalne wykorzystanie przestrzeni. Atrakcyjnym rozwiązaniem jest więc montaż bramy przesuwnej, które nie potrzebuje miejsca przed lub za wjazdem, co pozwala nam podjechać blisko. To szczególnie ważne w przypadku krótkich podjazdów lub bram umieszczonych zaraz przy drodze.

Automatyka do bram pozwala dodatkowo zaoszczędzić czas, którego potrzebowalibyśmy na to, aby wysiąść z samochodu, otworzyć bramę, przejechać przez nią, ponownie wysiąść i ją zamknąć. Automatyczny system pozwoli tworzyć i zamknąć bramę za pomocą kilku kliknięć na pilocie lub – w najnowocześniejszych modelach – w aplikacji mobilnej.

Te same zalety ma brama garażowa wyposażona w automatyczny system. Na optymalizację przestrzeni pozwoli nam zastosowanie bramy segmentowej, która nie potrzebuje miejsca na podjeździe podczas otwierania.

Automatyka bramowa to nie tylko wygodna użytkowania, ale też wysoki poziom zabezpieczeń. Zdalnie kontrolowane systemy cechuje wyższy poziom ochrony przed włamaniem – otwarcie ich siłą jest praktycznie niemożliwe.

Wysoki poziom kontroli, jakim charakteryzuje się automatyka do bram, ma znaczenie w przypadku wykrywania niebezpieczeństw. Oznacza to, że oprogramowanie będzie w stanie natychmiast zatrzymać zamykanie bramy w momencie, gdy natrafi ona na jakąkolwiek przeszkodę: człowieka, pojazd, przedmiot pozostawiony w bramie.

Opracowanie:

Firma Handlowo Usługowa Apas Zbigniew Sapa

Ośno Lubuskie , Kolejowa 2a

  • tel. 601 529 693

Podziel się