Materiał Partnera Czy warto zabezpieczyć działkę ogrodzeniem betonowym?

Czy warto zabezpieczyć działkę ogrodzeniem betonowym?

Jedną z podstawowych czynności podczas przygotowywania gruntu pod budowę domu jest wydzielenie jego granic. Do tego celu wykorzystuje się ogrodzenie, które może być wykonane np. z prostej i taniej siatki, ale też znacznie wytrzymalszych płyt betonowych. Drugie z rozwiązań ma wiele zalet, jednak czy jest odpowiednim wyborem na prywatną posesję z domem jednorodzinnym?

Jak wygląda montaż ogrodzeń betonowych?

Przygotowanie zabezpieczenia terenu to konieczność stabilnego umieszczenia w gruncie jego poszczególnych elementów. Nie inaczej jest z ogrodzeniem betonowym. Najpierw niezbędne jest jego wykonanie. Najczęściej stosuje się obecnie prefabrykowane płyty, które przywożone są na działkę klienta. Następnie umieszcza się je w ziemi, uprzednio oczyszczając i wyrównując powierzchnię. Kolejnym etapem jest posadowienie fundamentu. To właśnie od niego w dużej mierze uzależniona jest stabilność betonowego ogrodzenia panelowego.

Jego poszczególne elementy w postaci wspomnianych płyt łączy się natomiast ze sobą, uzyskując dodatkową sztywność całej konstrukcji. Wykonane przez firmę Parbet prefabrykaty są do takiego montażu bardzo dobrze przystosowane. Wpływa to również pozytywnie na czas pracy w tym zakresie. Zaledwie w ciągu jednego dnia roboczego sprawna ekipa jest w stanie przygotować betonowe ogrodzenie nawet na sporych rozmiarów działce budowlanej, zabezpieczając ją przed niechcianymi gośćmi.

Czy betonowe ogrodzenie dobrze chroni przed włamaniami?

Do najważniejszych funkcji ogrodzenia posesji jest ochrona przed wtargnięciem osób niepowołanych. Zwykła siatka może być łatwo uszkodzona, co zapewnia dostęp na teren prywatny. Z kolei metalowe przęsła w kutych wyrobach bywają przecinane. Zdecydowanie trudniejsze do zniszczenia są natomiast ogrodzenia betonowe. Panele są grube i trwałe, a ich przewrócenie bez użycia specjalistycznego sprzętu jest praktycznie niemożliwe ze względu na charakterystykę materiału oraz zastosowanie fundamentów.

Dodatkowym atutem jest możliwość uzyskania całkowitego zasłonięcia posesji. Panelowe ogrodzenie betonowe może być pozbawione dekoracyjnych otworów, uniemożliwiając potencjalnym włamywaczom uzyskanie informacji na temat rozkładu obiektów na działce, znajdującego się na niej majątku oraz obecności użytkowników prywatnego terenu. Takie rozwiązanie jest zatem skuteczną ochroną. Dobrze wykonane elementy z betonu i ich prawidłowy montaż zabezpieczają posesję na wiele lat – materiał ten nie niszczeje np. wskutek czynników zewnętrznych, takich jak chociażby zróżnicowane temperatury.

Opracowanie:

Parbet Łukasz Arasimowicz

Danówek 16

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas