Artykuł sponsorowany Aranżacje LED podsufitowe – energooszczędne i modne wykończenie świetlne

Aranżacje LED podsufitowe – energooszczędne i modne wykończenie świetlne

Dzisiejsza technika i możliwości dekoracyjne sięgają dziś dalej, niż tylko wykończenie ścian glazurą strukturalną jak kamień naturalny, cegła wypalana, czy też połączenie nowoczesnych form malowania ścian z dekoracyjnymi szablonami, czy też tapetami. Dziś coraz częściej chcemy nadać charakter naszym wnętrzom poprzez zastosowanie w pomieszczeniu ekonomicznych aranżacji LED. Zobaczmy, na czym one polegają?

Wydaje się to banalne. Patrząc z boku, sufity podwieszane z oświetleniem LED to nic innego jak połączenie konstrukcji z regipsów z drugą warstwą dodatkowo podświetloną. W rzeczywistości jednak właśnie owo połączenie, sposób montażu i użyte komponenty będą rzutować na cały efekt wizualny. Użycie drogiego oświetlenia LED nic się nie zda, jeśli montaż sufitów podwieszanych LED zostanie zrobiony szybko i niedbale.

Krok po kroku jak wygląda montaż sufitu dwupoziomowego?

Aby usługa była wykonana poprawnie, najlepiej skorzystać z usług firmy budowlanej, której profil skupia się na pracach wykończeniowych, a dokładniej na wykonywaniu sufitów podwieszanych, bądź wnęk ekspozycyjnych. Warto, aby wybrana przez nas ekipa wykończeniowa miała doświadczenie w wykonywaniu aranżacji LED. Przykładem takiej firmy, może być firma Rafała Kozietańskiego R-Dom.

Punktem wyjścia przy wykonaniu oświetlenia LED na suficie podwieszanym jest projekt. Należy zastanowić się nad efektem, który chcemy osiągnąć i według tychże oczekiwań wybrać rodzaj oświetlenia LED. Mamy do dyspozycji między innymi oświetlenie punktowe, miejscowe lub w formie taśm ledowych. Inny efekt osiągniesz z taśmami LED inny z reflektorami miejscowymi, czy lampkami punktowymi. Profesjonalna firma specjalizująca się w tego typu usługach pomoże ci dokonać wyboru tak, aby efekt nie był przerostem formy nad treścią.

Zastanów się, gdzie będzie zasilacz i sterownik

Aby instalacja LED spełniała w pełni swą funkcję dekoracyjną, pamiętaj o ustaleniu przed rozpoczęciem prac z wykonawcą, gdzie będzie znajdował się zasilacz z ewentualnym sterownikiem oświetlenia. Ważne jest tu zarówno ważne właściwe jego wentylowanie, jak i komfortowy do niego dostęp.

Komplet oświetlenia sufitowego samodzielny lub w zestawie gotowym

Nie można zapomnieć oczywiście o dokładnym zwymiarowaniu powierzchni roboczej co pozwoli dobrać ilość potrzebnych komponentów czy też wielkości zestawu gotowego LED do naszych potrzeb. Ciekawym pomysłem aranżacyjnym są oświetlenia LED na suficie napinanym spotykanym w pubach, salach weselnych, które wymaga użycia dość dużej ilości taśm LED, ale efekt wizualny wart jest większych nakładów pracy.

Mając zakupione części i projekt możemy rozpocząć montaż profili i płyt gipsowych, wraz z doprowadzeniem instalacji elektrycznej. Aby zaoszczędzić na czasie i ewentualnych kłopotliwych korektach warto przetestować instalację. Podczas zakładania instalacji LED należy celem uniknięcia spękań połączeń płyt ze sobą użyć taśm z włókna szklanego. Po wykonaniu nawierceń w płycie gipsowych pod oprawy, rozmieszczenia elektryki kończymy pracę, szpachlując całość konstrukcji, malując wedle uznania i montując oprawy LED i gniazda.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas