Artykuł sponsorowany Agregaty niezbędne w pracach tynkarskich

Agregaty niezbędne w pracach tynkarskich

Istnieje wiele modeli agregatów, które mogą być wykorzystywane w pracach tynkarskich. Różnią się one między sobą specyfikacją, co przekłada się bezpośrednio na sposób pracy z danym urządzeniem oraz rodzaj zaprawy, który może być wykorzystywany dzięki niemu. Dlatego warto zwrócić uwagę, czy dany rodzaj agregatu sprawdzi się w przypadku konkretnych prac, które są do wykonania.

Co warto wiedzieć o agregatach tynkarskich?

Decydując się na zakup danego modelu agregatu tynkarskiego, warto przede wszystkim przyjrzeć się kilku podstawowym kryteriom. To od nich zależy rozróżnienie urządzeń. Do tych czynników należą: sposób mieszania naprawy, nakładanie materiału oraz rodzaj wykorzystywanej zaprawy.

Agregaty tynkarskie można przede wszystkim podzielić na automatyczne i manualne. Ten pierwszy rodzaj wyposażony jest we własne mechanizmy mieszalnicze. Pozwala to na znaczne usprawnienie prac, ponieważ zaoszczędzany jest czas poświęcany na uzupełnienie zbiornika w urządzeniu. W przypadku agregatów manualnych wszystkie prace związane z przygotowaniem zaprawy trzeba wykonać we własnym zakresie.

Niezwykle ważnym czynnikiem jest rodzaj zaprawy wykorzystywanej w danym agregacie. Na rynku można spotkać urządzenia specjalni przeznaczone do:

  • zapraw gipsowych, wapienno-cementowych itd.,
  • klejów,
  • wylewek samopoziomujących,
  • tynków strukturalnych,
  • czy szpachli (akrylowych oraz mineralnych).

Na rynku dostępne są również mieszanki, które łączą w swoim składzie elementy wyżej wspomnianych zapraw. Dlatego niezwykle ważne przed zakupem agregatu tynkarskiego jest wzięcie pod uwagę, czy dany model może obsługiwać więcej niż jeden rodzaj mieszanki. Służy temu chociażby poziom maksymalnego uziarnienia.

Dystrybucją urządzeń i materiałów wykorzystywanych w pracach tynkarskich zajmują się przedsiębiorstwa, takie jak hurtowania ELEKTRO TECH.

Co wziąć pod uwagę wybierając agregat tynkarski?

Jednym z podstawowych czynników, które warto sprawdzić w specyfikacji urządzenia, jest odległość podawania. Dzięki niemu wiadomo, jak blisko od powierzchni roboczej trzeba ustawić urządzenie, tak by możliwie najefektywniej przebiegały prace.

Niezwykle ważna jest również wydajność. Jest to parametr uzależniony od wielkości powierzchni, która poddawana będzie tynkowaniu. Analogicznie im większa powierzchnia prac, tym agregat o większej wydajności potrzebny będzie do ich zrealizowania.

Warto też zwrócić uwagę na wagę i rozmiar urządzenia. W przypadku agregatów większych i cięższych wzrasta ryzyko wystąpienia problemów związanych z transportem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas