Artykuł sponsorowany Adaptacja poddasza do warunków mieszkalnych

Adaptacja poddasza do warunków mieszkalnych

Uroczy pokój na poddaszu to marzenie wielu osób. Często osoby kupujące dom jednorodzinny lub planujące jego budowę pragną wykorzystać tę przestrzeń do celów użytkowych. Wymaga to jednak specjalistycznego podejścia i dużego doświadczenia firmy remontowo-budowlanej, którą wybierzemy do wykonania prac wykończeniowych. Zobacz, na czym polega adaptacja poddasza i z jakimi problemami należy się zmierzyć.

Rozkład pomieszczeń – montaż ścianek działowych

Zanim zatrudnisz ekipę, która zając ma się adaptacją poddasza, warto wstępnie zaplanować ile i jakich pomieszczeń powinno się tam znaleźć. Jeśli jesteś właścicielem kamiennicy lub domu wielorodzinnego i planujesz przystosować poddasze do warunków mieszkalnych, tworząc z niego osobny lokal mieszkaniowy, zaplanuj, w którym miejscu powinna być łazienka oraz kuchnia oraz skonsultuj tę decyzję ze specjalistami w dziedzinie instalacji sanitarnych, gazowych i elektrycznych, zanim zlecisz firmie budowlanej stawianie ścianek działowych oraz wykonanie pozostałych prac wykończeniowych niezbędnych do przygotowania poddasza do warunków mieszkalnych.

Jeśli natomiast jesteś właścicielem domu jednorodzinnego, powinieneś przemyśleć podział dużego poddasza na mniejsze pomieszczenia, ze względu na łatwiejsze utrzymanie ciepła w takich pomieszczeniach.

Termoizolacja strychu

Poddasze to element domu, w którym komfort cieplny jest niezwykle istotny. Ten wysunięty najwyżej fragment domu ma bowiem tendencje do nagrzewania się latem oraz szybkiego wychładzania w miesiącach zimowych – dobra termoizolacja to podstawa. Najczęściej wybieraną metodą jest w tym wypadku pianowanie poddaszy, czyli metoda termoizolacji polegająca na zastosowaniu wysokojakościowej pianki poliuretanowej. Pianka PUR posiada świetne właściwości izolacyjne, a ponadto idealnie dopasowuje się do różnego typu powierzchni, co gwarantuje równomierny efekt w każdej części pomieszczenia.

Czym się kierować przy wyborze firmy?

Poszukują firmy remontowo-budowlanej, która wykona dla nas prace termoizolacyjne oraz wykończeniowe niezbędne do adaptacji poddasza do warunków mieszkalnych warto kierować się doświadczeniem, oraz umiejętnościami fachowców. Spośród firm oferujących adaptacje poddaszy warto wybrać taka, która tak jak firma Rem-Mar-Bud Marcin Giermek ma na swoim koncie wiele realizacji z zakresu prac budowlanych, remontowo-wykończeniowych i modernizatorskich. Jedynie solidna ekipa da Ci gwarancję dobrze wykonanego zadania, a jakoś usług ma w tym wypadku ogromny wpływ na komfort przebywania w wyremontowanych pomieszczeniach, warto więc wybrać polecana firmę remontowo-budowlaną.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas