Materiał Partnera 4 cechy dobrej klimatyzacji w domu według firmy KLIMAT

4 cechy dobrej klimatyzacji w domu według firmy KLIMAT

Klimatyzacja w domu czy mieszkaniu nie jest już wyrazem luksusu. Tego typu systemy znacznie staniały, a dzięki szybkiemu postępowi technologicznemu są one w stanie zapewnić nie tylko chłodzenie pomieszczeń. Potwierdzają to eksperci z pracowni KLIMAT z Gdyni, która oferuje projekt, montaż i rozruch klimatyzacji. Może to być zarówno system typu Split, jak i rozwiązanie Multi Split. Na jakie cechy klimatyzacji warto zaś zwracać uwagę, by cieszyć się przyjemną temperaturą w salonie, sypialni czy kuchni?

Klimatyzatory w technologii inwerterowej

Pierwszą cechą dobrej klimatyzacji dla domu oraz mieszkania jest jej energooszczędność i proekologiczność. Specjaliści z firmy KLIMAT pomagają inwestorom dobierać urządzenia gwarantujące płynną regulację temperatury przy małej prędkości powietrza, a także przy jego chłodzeniu z intensywnym wykraplaniem wilgoci. Sprzęt powinien być zakwalifikowany do klasy energetycznej A+ lub wyższej i powinien mieć funkcję automatycznego regulowania parametrów pracy. Takimi własnościami wyróżniają się klimatyzatory inwerterowe, przy których unika się tzw. „piku” prądu rozruchowego. Sprężarki tychże urządzeń nie działają w bardzo energochłonnym cyklu ON/OFF, dzięki czemu pozwalają obniżyć rachunki za prąd przy maksymalnej wydajności.

Dużą zaletą klimatyzatorów inwerterowych jest to, że szybciej pozwalają uzyskać pożądaną temperaturę i łatwiej utrzymują jej stały poziom. Nie są one przy tym obciążone skokami mocy, a to sprawia, że cechują się niską awaryjnością i brakiem konieczności wykonywania częstych konserwacji. Jak zaś dodają fachowcy z pracowni monterskiej KLIMAT, można kupić je w wersji klimatyzatorów Split lub Multi Split naściennych, podstropowych, podłogowych, a także kasetonowych.

Zautomatyzowane systemy klimatyzacyjne

Tworząc w domu czy mieszkaniu system klimatyzacyjny, należy dużą uwagę zwrócić na standard obsługi urządzeń. Nowoczesne rozwiązania pozwalają bowiem na tworzenie klimatyzacji niemalże bezobsługowej. Zawdzięcza się to podłączaniu agregatów zewnętrznych i jednostek wewnętrznych pod okablowanie strukturalne domu, sieć KNX czy też pod system automatyki budynkowej SmartDom.

Firma KLIMAT jest zatem w stanie stworzyć instalację klimatyzacyjną zarządzaną przez smartfon czy tablet, a nawet dostosowującą swoją pracę do warunków panujących na zewnątrz. Możliwe jest to dzięki funkcji pogodowej właśnie systemów inteligentnego domu.

Wysokiej klasy filtry w klimatyzatorach

Nie tylko na energooszczędność, moc czy poziom zautomatyzowania klimatyzacji należy zwracać uwagę. Obecnie klimatyzatory domowe prócz chłodzenia pomieszczeń powinny je również nawilżać oraz oczyszczać z drobnoustrojów, bakterii, wirusów, kurzu, pyłu oraz innych zanieczyszczeń. Jakie klimatyzatory warto zatem wybrać, aby stworzyć w domy przyjazny mikroklimat? Jeden z projektantów klimatyzacji z firmy KLIMAT zdradza:

Dobre klimatyzatory wyposażone są w filtry HEPA, filtry z jonami srebra, a nawet w biofiltry. Warto, by urządzenia miały zamontowane kilka filtrów, w tym filtr antybakteryjny. Skuteczne są również aktywne  filtry węglowe czy te fotokatalityczne. Naszym klientom pomagamy też wybrać wysokiej klasy klimatyzatory z funkcją jonizacji powietrza.

Modny design klimatyzatorów

Większość właścicieli mieszkań czy domów stawia na systemy klimatyzacyjne budowane z wykorzystaniem jednostek wewnętrznych ściennych. Niestety nie zawsze można z łatwością dopasować je do estetyki pomieszczenia – źle dobrane mogą szpecić ściany lub zabierać zbyt dużą ilość wolnego miejsca. Co zatem zrobić, by uzyskać klimatyzację wydajną i estetyczną?

Zespół KLIMAT każdemu wymagającemu klientowi poleca klimatyzatory ścienne w designerskich obudowach. Najnowsze urządzenia na rynku wyróżniają się odchudzoną i kompaktową konstrukcją, nowoczesnymi wyświetlaczami, a także różnymi kolorami, od głębokiego antracytu, po srebro, złoto czy barwy pastelowe. Specjaliści z gdyńskiej pracowni są w stanie dobrać klimatyzator idealnie pasujący do każdego stylu wnętrzarskiego. 

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas