Materiał Partnera Zalety księgowości uproszczonej

Zalety księgowości uproszczonej

Księgowość uproszczona prowadzona jest przez małe, oraz średnie firmy, uprawnione do jej stosowania dzięki swojej formie prawnej, a także dzięki braku przekraczania rocznych przychodów w wysokości co najmniej dwóch milionów euro. To wtedy przedsiębiorcy mogą wybierać na ewidencję podatkową księgi przychodów i rozchodów, karty podatkowe, czy też ryczałt ewidencjonowany. Przy tym należy również prowadzi ewidencję środków trwałych, oraz niematerialnych i prawnych. Poznaj zalety księgowości uproszczonej.

Tanie ewidencjonowanie

Księgi przychodów i rozchodów, czy też ryczałt ewidencjonowany to bardzo proste narzędzia ewidencyjne, które pozwalają zapisywać operacje gospodarcze chronologicznie. Sposób ich zapisu, a także samo prowadzenie, jest zaś tak uproszczone, że firmy osiągają dzięki temu znaczne korzyści finansowe bezpośrednie oraz pośrednie. Do tych drugich można zaliczyć m.in. brak konieczności zatrudniania własnych księgowych i zakupu drogiego licencjonowanego oprogramowania rachunkowego, o ile współpraca zostanie podjęta z biurem rachunkowym.

Księgowość elektroniczna

Księgowość uproszczona może w całości być prowadzona w nowoczesnych programach rachunkowych, które są łatwe w obsłudze, oraz przy tym niesamowicie wydajne. Niekiedy firmy decydują się również na usługi online związane z ewidencjonowaniem podatków w ramach tzw. cloud computingu (chmura sieciowa). W obu przypadkach można mówić o dużym komforcie prowadzenia biznesu, oraz braku konieczności projektowania planu kont zakładowych, a następnie ich prowadzenia (w księgach rachunkowych księgowości pełnej, należy stworzyć konto księgi głównej, a także konta ksiąg pomocniczych).

Prosta współpraca z biurem rachunkowym

Kolejną zaletą księgowości uproszczonej jest to, że w przypadku chęci zlecenia prowadzenia jej zewnętrznemu podmiotowi, współpraca jest niesamowicie prosta. Może się ona odbywać w 100% zdalnie, co ogranicza koszty oraz czas ewidencjonowania. W porównaniu z księgowością pełną, nie trzeba zatem przekazywać biurowi rachunkowemu licznych dokumentów w formie papierowej, czy nie trzeba generować dla zewnętrznego podmiotu dostępu np. do swoich zakładowych kont, czy systemu ERP.

Jeśli zatem prowadzisz małą lub średnią firmę i chcesz czerpać korzyści również w aspekcie prowadzenia księgowości, koniecznie podejmij długofalową kooperację z Biurem Rachunkowym WANMART! Pełen profesjonalizm, błyskawiczność działań, a także doradztwo finansowe na najwyższym poziomie, gwarantowane. Eksperci z tego podmiotu, mogą Ci bowiem zaoferować m.in. przeprowadzenie korzystnych optymalizacji podatkowych… 

Opracowanie:

Wanmart Biuro Rachunkowe Wanda Stelmasiak

Jaworowa , Warszawska 74

Podziel się