Materiał Partnera Szeroki wybór wysokiej jakości butów roboczych w ofercie firmy TECHNUS Lewandowska Stelmański

Szeroki wybór wysokiej jakości butów roboczych w ofercie firmy TECHNUS Lewandowska Stelmański

Obuwie robocze zalicza się do jednych z najważniejszych elementów ubioru każdego pracownika. But do wykonywania obowiązków zawodowych na różnych stanowiskach powinien być dopasowanych do specyfiki i warunków pracy, pory roku, a także być wygodny i komfortowy w noszeniu. Musi również koniecznie chronić stopy przed różnymi czynnikami ryzyka, mogącymi pojawić się w miejscu pracy. Poznaj bogatą ofertę obuwia roboczego ofertowaną przez firmę TECHNUS.

Cechy charakterystyczne obuwia roboczego

Strój roboczy jest wymagany przez bardzo wiele różnych branż. Jest to ważne ze względu na zachowanie bezpieczeństwa danych pracowników, którzy mogą w miejscu pracy spotkać się z różnymi czynnikami ryzyka. Buty robocze mają więc za zadanie chronić stopy pracownika przed upadkiem ciężkich przedmiotów lub innych elementów na stopę, a także przed przebiciem jej ostrym narzędziem. Ponadto, buty noszone przez wiele godzin muszą być  wygodne i komfortowe oraz oddychające z wygodnymi, profilowanymi wkładkami oraz zapiętkiem. Dzięki temu wilgoć nie zatrzymuje się wewnątrz buta. Podczas wyboru odpowiedniego modelu obuwia dla pracowników trzeba brać pod uwagę warunki pracy, a także porę roku. Zimą powinno wybierać się buty z podwyższaną i ocieplaną cholewką, a latem trzewiki, które będą posiadały metalowy podnosek, który wytrzyma nacisk rzędu około 200 J.

Wysoka ochrona stopy poprzez dwuwarstwową podeszwę

Ważnym elementem każdego obuwia jest również jego podeszwa, która powinna być wykonana z materiału antypoślizgowego oraz odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Idealnym materiałem jest poliuretan, gdyż jest lekki, więc nie obciąża dodatkowo stopy. Porządne buty robocze oferowane przez firmę TECHNUS mają podeszwę wykonaną z dwóch warstw poliuretanu o różnych gęstościach – od wewnątrz o niskiej, zaś od zewnątrz o wysokiej gęstości. Warto również zwrócić uwagę na głębokie żłobienia w podeszwie. Co więcej, obuwie robocze od TECHNUS cechuje się niskim oporem elektrycznym i jest materiałem wodo- i plamoodpornym, co jest szczególnie ważne dla pracowników, obcujących na co dzień z wieloma płynnymi substancjami, które mogą ulegać rozlaniu.

Nowoczesne modele obuwia roboczego oferowanego przez doświadczoną firmę TECHNUS z Torunia posiadają również właściwości antybakteryjne i elektrostatyczne, a także specjalną ergonomiczną wkładkę, która odpowiada anatomicznemu kształtowi stopy, a także absorber energii w pięcie, co przyczynia się w dużej mierze do poprawy komfort noszenia buta. Ważne jest, aby wybierany but spełniał wszystkie wymogi BHP, był stabilny, solidnie wykonany i odporny na działanie podwyższonej temperatury do 300° C. Mnogość dostępnych modeli sprawia, że można wybrać różnorodne obuwie, które sprawdzi się w wielu branżach, a także odzież BHP. 

Opracowanie:

TECHNUS Lewandowska Stelmański Sp.j.

Toruń , Na Zapleczu 4

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas