Materiał Partnera Rozliczenia TACHO - skorzystaj z usług profesjonalistów

Rozliczenia TACHO - skorzystaj z usług profesjonalistów

Stwierdzenie, że praca w branży transportowej jest jednym z najtrudniejszych zawodów na świecie, nie wzięło się oczywiście znikąd. Właściciele firm przewozowych muszą wziąć pod uwagę wiele czynników. Organizacja transportu, pozyskiwanie nowych klientów. Czynności te wymagają zaangażowania ogromnej ilości czasu. Jak zatem poradzić sobie z rozliczeniami czasu pracy kierowców?

Pomoc biura rachunkowego - rozliczenie ewidencji czasu pracy

Rozliczenie ewidencji czasu pracy kierowców jest obecnie jednym z najbardziej odpowiedzialnych zadań, przed którymi musi stanąć każdy właściciel firmy transportowej. Dodatkową presję wywiera w tym przypadku fakt, że nawet przypadkowa pomyłka w tym zakresie może być interpretowana przez organy kontrolujące jako próba oszustwa. Zazwyczaj wiąże się to z ogromnymi karami, nakładanymi na przedsiębiorcę. Jak zatem pogodzić rozwój firmy z koniecznością prowadzenia skrupulatnych rozliczeń?

Najlepszym rozwiązaniem problemu jest powierzenie kwestii rozliczeniowych profesjonalnym biurom rachunkowym, do których zdecydowanie zalicza się firma, należąca do Lucyny Górskiej. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej firma od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe wsparcie w zakresie prowadzenia i rozliczania ewidencji czasu pracy kierowców zawodowych. Dzięki jakim rozwiązaniom możliwa jest tak szeroko zakrojona pomoc?

Jak dokonuje się ewidencji czasu pracy kierowców?

Dla właścicieli firm transportowych rozliczenie i ewidencja czasu pracy kierowców dokonywana jest na podstawie tachografów lub plików cyfrowych z kart kierowców. Przedsiębiorcy mogą także liczyć na przygotowanie dodatkowej dokumentacji, odnoszącej się do czasu pracy kierowcy. Czynności te wykonywane są oczywiście z troską o każdy detal zgodnie z wymogami Państwowej Inspekcji Pracy oraz Transportu Drogowego. Dzięki usługom najlepszych biur rachunkowych możliwe jest precyzyjne wyliczenie czasu pracy kierowcy, nadgodzin, godzin nocnych oraz ewentualnych nieobecności. To samo dotyczy pracy w święta. Ze strony właściciela przedsiębiorstwa transportowego takie rozwiązanie ma kilka zalet.

Pierwszą z nich jest zyskanie czasu, który można poświęcić na zagadnienia związane z rozwojem firmy. Drugą zaś, również niezwykle istotną sprawą jest to, że usługi profesjonalnego biura rachunkowego wcale nie są drogie. To tak naprawdę jedyny skuteczne sposób na to, aby rozliczenia i ewidencja czasu pracy kierowców zostały przygotowane tak, jak należy. Właściwie przygotowana dokumentacja pomoże uniknąć wielu problemów w przyszłości.

Opracowanie:

Lucyna Górska Biuro Rachunkowe Radca

Siedlce , Magazynowa 8a

Podziel się