Materiał Partnera Rodzaje tabliczek informacyjnych

Rodzaje tabliczek informacyjnych

Zastanawiasz się jak gustownie, a zarazem profesjonalnie opisać swoje biuro? Potrzebujesz skutecznego i efektownego systemu informacji wizualnej? Najlepszym rozwiązaniem będą w obu przypadkach fachowo wykonane tabliczki informacyjne. Na co dzień spotykamy się z nimi na każdym kroku – opisowe, informacyjne, wewnętrzne, czy zewnętrzne. Poznaj wszystkie możliwości i zastosowania, jakie gwarantują tabliczki informacyjne.

Najbardziej popularnym i najczęściej wykorzystywanym rodzajem tabliczek są te informacyjne. Pojawiają się one niemal w każdym miejscu przestrzeni publicznej, pełnią funkcje pomocnicze w miejscach pracy, ostrzegają lub informują. Niektóre firmy, zajmujące się produkcją tabliczek, posiadają w ofercie egzemplarze dostępne w języku Brailla. Tabliczki informacyjne mogą być wykonane z każdego rodzaju materiału, najczęściej jest to jednak szkło, metal lub pleksi. Warto zwrócić uwagę na to, aby surowiec, z którego wykonana jest zamawiana przez nas tabliczka był estetyczny i zachowany w stonowanych barwach, najlepiej bez zbędnych wzorów czy kształtów – to sprawi, że zawarta treść będzie lepiej widoczna.

Rożne zastosowania tabliczek informacyjnych

Tabliczki informacyjne dają dziś masę możliwości – możemy używać ich na wiele różnych sposobów- nie tylko jako opis gabinetu czy schemat budynku. Na rynku znaleźć możemy niezastąpione przy organizacji eventów dodatki, takie jak:

- tabliczki ze stojakiem na plakaty- będące funkcjonalnymi konstrukcjami z opisem ważnych informacji

-tabliczki na nóżce teleskopowej- które są idealne, jako stojaki na ulotki.

-tabliczki informacyjne- wykorzystane jako statyw na prezentację posterów podczas konferencji,

-ścianki prezentacyjne, systemy witrynowe czy gabloty magnetyczne.

Tabliczki informacyjne – montaż

Wykonane z dobrej jakości materiałów tabliczki informacyjne są uniwersalne oraz wielokrotnego użytku. Ich montaż jest prosty i nie wymaga pomocy specjalisty. Pomoc doświadczonej osoby może być jednak bezcenna przy wyborze i dopasowaniu tabliczek do potrzeb. 

Jak przekonuje ekspert z pracowni reklamy LOGART: „Dobór odpowiedniej formy montażu jest znaczący. Istnieją tabliczki mocowane na dystansach lub bez niego, więc warto wiedzieć, który typ w danym przypadku sprawdzi się najlepiej”

Jeśli chcemy by produkt spełniał swoje funkcje długie lata, nie należy bagatelizować kwestii jego zamocowania.

Podziel się