Materiał Partnera Poznaj podręczny sprzęt gaśniczy z Remiza Bis

Poznaj podręczny sprzęt gaśniczy z Remiza Bis

Podręczny sprzęt gaśniczy obejmuje szereg narzędzi i akcesoriów niezbędnych podczas gaszenia pożarów w pierwszej fazie, zanim jeszcze zdążą się rozprzestrzenić. Sprawdź, jakie sprzęty możesz zakupić w dobrym sklepie, i co na temat ochrony przeciwpożarowej mówi pracownik firmy Remiza Bis. Jak dobrać odpowiednie przyrządy gaśnicze, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom przebywającym w budynku?

Podręczny sprzęt gaśniczy – wybieramy gaśnice

Gaśnice składają się z kilku podstawowych elementów – zbiornika ciśnieniowego, zaworu oraz środka gaśniczego

Biorąc pod uwagę zastosowany środek gaśniczy, podręczne sprzęty dzielą się na: proszkowe, wodne oraz śniegowe. Mechanizm ich działania jest prosty i opiera się na skierowaniu zgromadzonego wewnątrz środka gaśniczego na źródło ognia. Aby dopasować gaśnicę do palącego się obiektu, trzeba wiedzieć, z jaką grupą pożarów mamy do czynienia. W zależności od tego, czy palą się materiały stałe, topiące się, czy ciecze, trzeba wykorzystać odpowiedni środek gaśniczy – dwutlenek węgla, proszek lub mieszankę na bazie wody – mówi pracownik Remiza Bis. 

Warto przy tym zaznaczyć, że skuteczność działania gaśnicy jest zdeterminowana sposobem jej użycia – nawet najlepszy sprzęt nie pomoże ugasić pożaru, jeżeli będzie użytkowany nieumiejętnie.

Rodzaje gaśnic – poznaj je wszystkie

Najpopularniejszym typem gaśnic są gaśnice proszkowe tworzące warstwę izolacyjną wokół płonącego materiału. Tego rodzaju sprzęt nadaje się do gaszenia pożarów na sucho oraz gaszenia urządzeń elektrycznych pod małym napięciem (do 1kV). Jak zaznacza specjalista z Remiza Bis, takie gaśnice zupełnie nie sprawdzą się do gaszenia płonących oleistych cieczy, części maszyn czy komputerów. Alternatywą dla modeli proszkowych są gaśnice śniegowe wypełnione ciekłym dwutlenkiem węgla. Po odszczelnieniu zaworu gaz uwalnia się na zewnątrz, a następnie osadza na palonych obiektach w postaci lodu. Specyfika tego sprzętu uniemożliwia jednak wykorzystanie go do gaszenia ludzki czy silnie rozgrzanych urządzeń. 

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas