Materiał Partnera Obuwie ochronne - na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Obuwie ochronne - na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

W dzisiejszych czasach możemy znaleźć na rynku wiele różnego rodzaju elementów, które wchodzą w skład odzieży roboczej - czyli takiej, która jest niezbędna w wielu zawodach. Jednym z najważniejszych elementów jest obuwie ochronne. Wybierając takie obuwie do pracy, powinniśmy zadbać o to, aby były one odpowiednio dobrane. Na co koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru obuwia ochronnego? Sprawdź to!

Idealne obuwie ochronne do pracy 

Wielu osobom wydaje się, że obuwie ochronne do pracy musi być niezbyt ładne i po prostu zwyczajne - żeby nie powiedzieć nudne. Jednak warto tutaj zaznaczyć, że rynek oferuje obuwie ochronne w różnych fasonach, a także i kolorach, dzięki czemu możemy znaleźć fantastyczny model, który przypadnie nam do gustu. Na rynku możemy znaleźć damskie obuwie ochronne, jak i również męskie buty do pracy. 

Wybierając ochronne buty do pracy, warto zwrócić uwagę na to, czy spełniają one wszelkie wymogi. W zależności od tego, w jakim zawodzie będzie używane obuwie ochronne, to czasem najważniejsze jest zabezpieczenie palców, natomiast w innych zawodach będzie liczyło się to, czy obuwie jest dostosowane do pracy na dworze. Należy wiedzieć, że każdy rodzaj butów ochronnych jest odporny na inną siłę nacisku, jak i oczywiście na inne warunki, dlatego też nasz wybór nie może być przypadkowy. Podczas wyboru na pewno spotkamy się z obuwie chroniącym przed czynnikami chemicznymi, biologicznymi, chemicznymi i wieloma innymi!


Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Kolejnym już elementem, na który koniecznie musimy zwrócić uwagę podczas wyboru butów do pracy, jest ich podeszwa. Każdy z nas powinien wykonywać swoją pracę w jak największym komforcie - a to wszystko możliwe jest dzięki m.in. odpowiednio dobranym butom, które z jednej strony mają miękką podeszwę, natomiast z drugiej strony jest ona chropowata, dzięki czemu zapewnia możliwość wykonywania obowiązków tam, gdzie może być ślisko. 

Jakie buty są najlepsze? Podczas ich wyboru warto szukać butów, które posiadają dwuwarstwową podeszwę wykonaną z poliuretanu o podwójnej gęstości. Takie obuwie ochronne zapewnia wysoki komfort pracy, a ponadto jest ono odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. 

Ostatnią już niemniej ważną kwestią, o której nie możemy zapomnieć, jest wybór odpowiedniego materiału, z którego wykonany jest wierzch buta do wykonywanej pracy. Dla pracowników, którzy pracują na zewnątrz, najlepszym wyborem będzie nubuk lub skóra licowa, natomiast dla tych pracowników, którzy stale pracują w słońcu, warto wybrać obuwie wykonane ze skóry perforowanej. 

Na rynku działa wiele firm zajmujących się produkcją odzieży BHP. Jedną z nich jest Rekord Artykuły BHP, która ma swojej ofercie wszystkie elementy, z których składa się kompletny strój ochronny lub roboczy. Warto też tutaj zaznaczyć, że ciekawym wyborem obuwia do pracy, będą buty ze wstawkami z siatki. To świetny wybór dla tych osób, które często (lub stale) pracują w wysokich temperaturach. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Rekord - jesteśmy pewni, że każdy znajdzie to, czego szuka.

Opracowanie:

Rekord Artykuły BHP

Olsztyn , Toruńska 1a lok. 22

  • tel. 89 526 40 62

Podziel się