Materiał Partnera Mobilna księgowość elektroniczna – na czym polega?

Mobilna księgowość elektroniczna – na czym polega?

Mobilną księgowość elektroniczną, oferują dzisiaj najlepsze biura rachunkowe, które obsługują zarówno małe firmy ewidencjonujące ruchy gospodarcze na zasadach uproszonych (karty podatkowe, ryczałt ewidencjonowany, czy też księgi przychodów i rozchodów), jak i duże spółki, których ustrojem podatkowym, jest księgowość pełna (księgi rachunkowe oraz często sprawozdania finansowe roczne). Dowiedz się, na czym polega taki model prowadzenia spraw rachunkowych przedsiębiorstwa?

Mobilność księgowości

Mobilność księgowo to termin, odnoszący się do elastyczności biur rachunkowych, które obsługują swoich klientów, nie tylko w siedzibie swojego podmiotu, ale także w przestrzeniach partnerskich firm. Najczęściej mowa o odbiorze ważnych dokumentów urzędowych, materiałów służących do analiz ekonomicznych, czy też umów o pracę. Mobilna księgowość wiąże się także z tym, iż najlepsze biura rachunkowe świadczą szerokie doradztwo biznesowe i podatkowe. To podczas spotkań z klientami, ustalane są nowe strategie rozwoju firmy, czy też sposoby opłacania niższych podatków, do których często zalicza się takie operacje, jak np.: uproszczone zaliczki na podatek dochodowy, rozliczenia kwartalne z fiskusem z tytułu podatku dochodowego, rozliczenia kwartalne z fiskusem z tytułu podatku VAT, czy nawet tzw. kredyt podatkowy.

Księgowość elektroniczna

Księgowość elektroniczna to dzisiaj rozwiązanie niesamowicie tanie, wygodne oraz szybkie, które rekomendują organy państwowe administracyjne. Narzędzia tego typu ewidencjonowania ruchów gospodarczych opierają się zaś zarówno o obsługę księgowo-rachunkową, kadrowo-płacową, jak i też o złożone zarządzanie sprzedażą! Najlepsze biura rachunkowe zapewniają zatem online m.in. tworzenie schematów księgowych wydatków i przychodów, rozliczania pojazdów (kilometrówka VAT i PIT), tworzenie integralności firmy z bankowością elektroniczną (moduł kasa/bank), automatyczne rozliczanie różnic kursowych, przygotowanie deklaracji i raportów JPK, czy też elektroniczne rozliczanie podatkowe pracowników, oraz pełną integrację z systemem e-ZUS!

Współpraca z Biurem rachunkowym OPTIMAL

Sprawną, tanią, a także kompleksową i profesjonalną obsługę księgowości w modelu mobilnym oraz elektronicznym, oferuje między innymi Biuro Rachunkowe OPTIMAL z Krośna. Podmiot ten stawia przede wszystkim na pomoc swoim klientom w rozwoju ich firm, dlatego oferuje również szerokie doradztwo biznesowe, wraz z analizami ekonomicznymi. Warto współpracować właśnie z takimi biurami księgowymi, bo dzisiaj mobilność i elektroniczność ewidencjonowania ruchów gospodarczych to wysoka wygoda, pozwalająca skupić się tylko i wyłącznie na działalności głównej przedsiębiorstwa. To zaś na konkurencyjnym rynku usługowym, produkcyjnym, czy handlowym, jest niesamowicie ważne. 

Podziel się