Materiał Partnera Jak zwiększyć swoje szanse na znalezienie dobrej pracy?

Jak zwiększyć swoje szanse na znalezienie dobrej pracy?

Bezrobocie w naszym kraju wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Wiele osób, pomimo długiego szukania oraz posiadania doświadczenia i odpowiednich kwalifikacji nie może zdobyć stałego zatrudnienia. Podobnie duża część Polaków nie pracuje w zawodzie i nie odczuwa żadnej satysfakcji z wykonywanej pracy. Brak motywacji, czasu, nadziei – te przeszkody skutecznie zniechęcają nas do podejmowania jakichkolwiek prób znalezienia lepszej posady. Czasem warto jednak zaryzykować i spróbować swoich sił. Jak zatem podwyższyć swoje szanse na zdobycie dobrej pracy?

Pierwsze wrażenie jest ważne 

Zwróć uwagę na swoje CV. Czy faktycznie przedstawia Cię ono jako osobę o wysokich kwalifikacjach i cennych dla pracodawcy umiejętnościach? Jeżeli masz wątpliwości, warto wprowadzić zmiany, które podkreślą Twoje predyspozycje i atuty. Nie umieszczaj żadnych fałszywych informacji. Postaraj się utrzymać dobre wrażenie również na ewentualnej rozmowie kwalifikacyjnej. Przygotuj się do niej, poczytaj informacje na temat firmy, zadbaj o schludny wygląd. Nie wahaj się mówić o swoich osiągnięciach!

Aplikuj na odpowiednie stanowiska

Wysyłanie aplikacji na każde znalezione ogłoszenie nie zwiększy Twoich szans na znalezienie dobrej pracy. Jeżeli nie posiadasz odpowiedniego wykształcenia, aby zajmować daną posadę, branie udziału w rekrutacji nie ma większego sensu. Pamiętaj, że Twoim celem jest stanowisko, dzięki któremu będziesz mógł spełniać się zawodowo. Lepszym rozwiązaniem będą więc poszukiwania oferty zgodnej z kwalifikacjami i jednocześnie dającej możliwość rozwoju. Wówczas masz pewność, że wykonywanie obowiązków zawodowych nie sprawi Ci większych problemów i dodatkowo zapewnisz sobie szansę na sprawienie dobrego wrażenia już podczas pierwszych dni pracy. 

Korzystaj z fachowej pomocy 

Jeżeli samodzielne szukanie zatrudnienia nie przynosi oczekiwanych skutków, warto zwrócić się do kogoś o pomoc. Obecnie na rynku działają agencje pośrednictwa pracy – korzystając z takiej usługi, masz możliwość znalezienia posady, która spełni wszystkie oczekiwania. Należy jednak pamiętać o tym, aby podjąć współpracę z rzetelną firmą, taką jak Agencja Pracy Jewa. Wówczas można liczyć na szereg korzyści płynących z dostępu do ofert agencji pracy – daje to zdecydowanie większe szanse na zdobycie posady zgodnej z kwalifikacjami i aspiracjami. Nie zaszkodzi również rozmowa z rodziną i znajomymi. Być może w miejscach, gdzie są zatrudnieni, odbywa się właśnie rekrutacja na stanowisko, które by Ci odpowiadało. 

Opracowanie:

Jewa Agencja Pracy

Katowice , Wandy 1

  • tel. 796 499 486

Podziel się