Materiał Partnera Jak zaprojektować estetyczny szyld reklamowy?

Jak zaprojektować estetyczny szyld reklamowy?

Odpowiednie oznakowanie lokalu usługowego jest nieodłącznym czynnikiem, który ma wpływ na ilość obsługiwanych klientów. Stąd też ważne jest jego przemyślane zaprojektowanie oraz ciekawa forma. W tej kwestii dobrze sprawdzają się reklamy przestrzenne z podświetleniem LED. Wykonane z trwałych materiałów mogą służyć przez wiele lat, stanowiąc atrakcyjną wizytówkę firmy w przestrzeni publicznej.

Spójność z wizerunkiem

Przede wszystkim stworzony szyld, znakujący dany lokal usługowy lub sprzedażowy powinien od strony graficznej odzwierciedlać specyfikę konkretnej firmy. Chodzi przede wszystkim o barwy lub rodzaj czcionki, które będą nawiązywały do logotypów pojawiających się na innych przekazach marketingowych lub produktach. Oczywiście możliwości projektowe oraz aranżacyjne są uzależnione od wielkości tego rodzaju tablicy lub dostępnej powierzchni ściany, znajdującej się w obrębie wejścia. Stąd też tak ważny jest aspekt odpowiedniego projektu, który będzie częścią systemu identyfikacji wizualnej. Pod tym względem możemy liczyć między innymi z usług firmy Pikul Media, znajdującej się w Biłgoraju. Dzięki temu osoby przechodzące obok naszego lokalu łatwiej go skojarzą, chcąc skorzystać z naszej oferty w późniejszym czasie.

Oryginalny wygląd

Oczywiście, aby potencjalny klient zwrócił uwagę na zamocowane oznaczenia, muszą one wyróżniać się z „tłumu” innych szyldów. Poza spójnością projektu z wizerunkiem firmy bardzo ważna jest również ciekawa forma. I w tym przypadku warto zainwestować w reklamę podświetlaną lub przestrzenną, a nawet połączenie obydwu tych form. Pierwsza z wymienionych to nic innego jak kasetony jedno- lub dwustronne, montowane na specjalnych uchwytach do elewacji budynku, tak aby były zauważalne już z daleka. Ich widoczność o zmierzchu lub w nocy gwarantuje energooszczędne podświetlenie LED. Druga z kolei przybiera postać liter przestrzennych, które mogą być wykonywane pojedynczo i w ten sposób zostać umieszczone na murze lub stanowić trójwymiarowy logotyp. Taki szyld nie tylko jest skuteczną reklamą i oznakowaniem punktu, ale również atrakcyjną ozdobą, która nie szpeci przestrzeni publicznej.

Ponadczasowa trwałość

Estetycznie wykonana tablica reklamowa to nieodłączna wizytówka lokalu usługowego. W związku z tym, że znajduje się na zewnątrz, musi być wykonana z materiałów wysokiej jakości, które będą odporne na działanie czynników atmosferycznych. Nie ma nic gorszego dla wizerunku firmy niż popękany lub wyblakły szyld. W tej kwestii dobrze postawić więc na takie materiały jak: pleksi, styrodur oraz aluminium. Pierwsze z dwóch wymienionych w połączeniu dają solidną konstrukcję, odporną na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Ostatni z kolei to gwarancja dobrego zabezpieczenia ewentualnego oświetlenia LED logotypu, które zostaje umieszczone wewnątrz, a tym samym może bezproblemowo działać przez wiele lat. Inwestycja w tego rodzaju projekt i wykonanie może dać spektakularne efekty.

Podziel się