Artykuł sponsorowany Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Otwierasz własną firmę i szukasz doświadczonego księgowego, który cierpliwie przeprowadzi Cię przez meandry polskiego prawa podatkowego? A może masz już dość ślęczenia nad firmowymi papierami po godzinach i zaniedbywania rodziny? Powierz księgowość swojego przedsiębiorstwa w ręce wykwalifikowanych specjalistów. Podpowiemy Ci, jak znaleźć dobre biuro rachunkowe. Na te trzy rzeczy musisz zwrócić uwagę!

Doświadczenie w branży i kwalifikacje personelu

Na mapie Polski mnożą się biura księgowe oferujące profesjonalne usługi dla firm. Problem w tym, że nie każde z nich zasługuje na Twoje zaufanie. W świetle aktualnych przepisów każdy może otworzyć działalność gospodarczą o takim charakterze i wcale nie musi mieć ku temu specjalnych kompetencji zawodowych. Dlatego pierwsze, na co powinieneś zwrócić uwagę, to doświadczenie biura rachunkowego i kwalifikacje jego pracowników.

Dobrą placówkę poznasz po wieloletniej obecności na rynku i Certyfikacie Ministra Finansów. To dowód na to, że pracują w niej eksperci doskonale przygotowani pod względem merytorycznym i praktycznym do prowadzenia małej i pełnej księgowości oraz przygotowywania rozliczeń podatkowych. Dobrego księgowego cechuje chęć (i konieczność) ciągłego rozwoju. Prawo podatkowe zmienia się tak często, że nie wystarczy skończyć studiów ekonomicznych, by dobrze wykonywać swoją pracę. Udział w branżowych szkoleniach jest niezbędny, by zapewnić klientom najwyższą jakość usług.

Elastyczna oferta

To naturalne, że jako właściciel jednoosobowej działalności gospodarczej będziesz miał inne oczekiwania od księgowego niż prezes dużej firmy zatrudniającej setkę osób. Oferta biura rachunkowego powinna być więc dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb. Takiej zasadzie hołduje m.in. biuro księgowe FAL-MAX z siedzibą w Gdańsku. Podobnie jak wiele konkurencyjnych firm zajmuje się ono:

  • prowadzeniem księgowości uproszczonej,

  • prowadzeniem ksiąg handlowych,

  • rozliczaniem podatku VAT, CIT, PIT,

  • obsługą kadrowo-płacową firm,

  • wynajmem wirtualnego biura,

  • doradztwem podatkowym.

Im większy zakres zaangażowania biura rachunkowego w sprawy Twojej firmy, tym wyższy koszt takiej współpracy. Z drugiej strony, pomoc wykwalifikowanych specjalistów jest nieoceniona. Dzięki niej zyskujesz czas i przestrzeń dla rodziny lub na rozwój swojego biznesu.

Ubezpieczenie OC

Błędy w prowadzeniu dokumentacji mogą zdarzyć się każdemu, nawet księgowemu z 20-letnim stażem zawodowym. To ludzka rzecz, jednak dobre biuro rachunkowe, powinno być na taką okoliczność przygotowane. Zakup dobrowolnej polisy OC pozwala pokryć ewentualne szkody finansowe wyrządzone klientowi. Dlatego przed podpisaniem umowy z wybraną placówką sprawdź, czy posiada ona odpowiednią polisę. To gwarancja bezpieczeństwa ekonomicznego Twojej firmy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas