Artykuł sponsorowany Dlaczego spawy księgowe dobrze jest zlecić profesjonalnej firmie?

Dlaczego spawy księgowe dobrze jest zlecić profesjonalnej firmie?

Rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej to obecnie nie problem. Praktycznie nie wychodząc z domu, w ciągu tak naprawdę paru godzin stajemy się właścicielami swojego wymarzonego biznesu. Po potwierdzeniu deklarowanych w zgłoszeniu danych możemy rozpocząć prowadzenie firmy. A co z rozliczeniami finansowo-księgowymi, czy opłaca się nam to robić samodzielnie? Czy nie bezpieczniej powierzyć to osobom z właściwym przygotowaniem zawodowym?

Obecny poziom konkurencji pomiędzy firmami sprawia, że gros przedsiębiorców z założenia nie chce poświęcać swojej uwagi na sprawy rachunkowo-kadrowe i zleca usługi księgowe na zewnątrz. Jest to podyktowane sfokusowaniem swoich działań na świadczenie maksymalnie konkurencyjnych produktów/ usług, bez rozpraszania swej uwagi na formalności.

Outsourcing usług księgowych to oszczędności, na które cię stać

Prowadzenie firmy przez księgowość zewnętrzną, jest o wiele tańszym sposobem na prowadzenie rozliczeń miesięcznych przez księgową na etacie. Samodzielne prowadzenie rozliczeń księgowych niesie za sobą:

  • ogromne ryzyko popełnienia błędu,

  • niedopełnienia jakichś kluczowych obowiązków,

  • pominięcie terminów składania zeznań,

  • kary finansowe za uchybienia w rozliczeniach,

  • stratę czasu na wizytę w urzędach celem wyjaśnienia spraw.

Błędy rozliczeniowe są dość powszechne i osobiste kontrolowanie spraw rachunkowych, brak wprawy, doświadczenia w śledzeniu zarówno bieżących wytycznych odnośnie do księgowania zdarzeń finansowych w firmie, czy też zmian w ustawach, rozporządzeniach, jak i przepisach księgowych sprawia, że często chęć obniżenia kosztów operacyjnych firmy odbija nam się czkawką. Firmy księgowo-rachunkowe takie, jak Biuro Rachunkowe Liber Julita Kamieńska zadba, aby usługa księgowa była skrojona na twoje potrzeby. Bogate doświadczenie, sprawne poruszanie się w przepisach pozwala na budowanie konkurencyjnych ofert zarówno dla jednoosobowych firm, spółek, jak i przedsiębiorstw produkcyjnych. Co ważne usługi księgowe on-line, możesz kontrolować o każdej porze dnia i nocy. Zdalna księgowość to praktycznie możliwość otrzymania porady księgowej niemalże 24 godziny na dobę.


Zdalna księgowa to oszczędność firmowa

Uniknięcie błędów samodzielnego poruszania się w gąszczu księgowych zapisów i księgowania na wyczucie to nie jedyne korzyści płynące ze zlecenia usług księgowych na zewnątrz. Na powodzenie firmy wpływa nie tylko umiejętność poprawnego księgowania, ale również:

  • Optymalizacja przedsięwzięć finansowych firmy – dzięki współpracy z zewnętrzną księgową, bazując na ich doświadczeniu, zarówno rachunkowo-księgowym, jak i formalno-prawnym możemy podejmować optymalne decyzje finansowo-rozwojowe, będąc zawsze o krok od naszej konkurencji

  • Brak ryzyka rozstania, poszukiwań nowego specjalisty z branży księgowej – nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym to możliwość stworzenia trwałych więzi ekonomiczno-księgowych, które rozumieją specyfikę funkcjonowania naszej firmy.

  • Stały dostęp do najbardziej aktualnych przepisów i dyrektyw rządzących naszym profilem działalności.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas