Artykuł sponsorowany Prowadzenie księgowości zewnętrznej jest korzystne

Prowadzenie księgowości zewnętrznej jest korzystne

Dlaczego warto korzystać z firmy zewnętrznej przy prowadzeniu rachunkowości? Powodów jest kilka, a o tym, że jest to właściwe podejście do tematu świadczy chociażby fakt, że większość firm, które nie mają własnego działu księgowego, zleca to zadanie specjalistom z zewnątrz. Robią tak nawet małe, jednoosobowe podmioty gospodarcze. Outsourcing usług księgowych staje się z roku na rok coraz bardziej popularny, zatem warto się nad nim zastanowić.

Jakie zalety ma zlecenie zadań z rachunkowości firmie zewnętrznej?

Przede wszystkim prowadzenie księgowości przez firmę zewnętrzną pozwala osobom prowadzącym firmy skupić się wyłącznie na swojej podstawowej działalności, co znacznie podnosi jej konkurencyjność na rynku. Ale to tylko jedna, na dodatek najbardziej oczywista korzyść. Zobaczmy, co jeszcze oferują biura rachunkowe w zakresie prowadzenia rachunkowości zewnętrznej. Wielu właścicieli małych firm podejmuje się osobistego prowadzenia rachunkowości i niestety skutkuje to niejednokrotnie nieprawidłowościami, które wychwytywane są dopiero w trakcie kontroli, lub postępowania wyjaśniającego. Profesjonalne biuro rachunkowe, z racji swoich zadań, musi być na bieżąco z przepisami prawa, jest także ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej na wypadek, gdyby jednak zaszły jakieś nieprawidłowości, wtedy firma nie ponosi z tego tytułu strat. Pracownicy biur rachunkowych służą także doradztwem finansowo-prawnym a, posiadając większy zasób wiedzy i doświadczenia mogą pomóc w uzyskaniu korzystnego wyniku finansowego. Zawód księgowego jest zawodem zaufania publicznego. Prowadzenie ksiąg rachunkowych wymaga zezwolenia udzielonego przez Ministerstwo Finansów, na podstawie wykształcenia i odbytej praktyki, oraz egzaminu z rachunkowości, podatków, ubezpieczeń oraz prawa cywilnego i handlowego.Zewnętrzne biura doradztwa podatkowego pomagają przedsiębiorcom

W wypadku średnich firm koszt utrzymania działu księgowości jest znacznie wyższy, niż koszt współpracy w tym zakresie z zewnętrznym biurem rachunkowym. W tym przypadku trzeba na spokojnie przekalkulować koszty zatrudnienia pracowników, inwestowania w ich wiedzę, sprzętu, oprogramowania i tym podobnych kosztów, w stosunku do opłaty pobieranej przez biuro rachunkowe. Szefowie Biura Rachunkowego J. i A. Kwoska zapewniają, że w miarę współpracy z firmami buduje się też ich wzajemna relacja, dzięki której poznają specyfikę i zasady działalności przedsiębiorcy. To również procentuje podejmowanymi decyzjami rachunkowo-podatkowymi z korzyścią dla przedsiębiorstwa. Stabilność i trwałość współpracy pomiędzy tymi dwoma podmiotami jest korzystna dla nich obu i pozwala firmie korzystać z pełnej i aktualnej wiedzy pracowników profesjonalnego biura rachunkowego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas